Wtorek, 2 czerwca 2020 r. Imieniny obchodzą : Erazm, Marcelina, Marianna, Piotr
09.06.2019

XI Międzynarodowy Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców Sokół Cup za nami!

Ubiegły weekend to wielkie sportowe święto i ogromna uczta dla fanów koszykówki: Działdowo stało się stolicą tej dziedziny sportu za sprawą znanego już w całej Polsce i nie tylko turnieju Sokół Cup! Tym razem wzięło w nim udział pond 300 uczestników z 24 drużyn a turniej po raz pierwszy zyskał rangę międzynarodowego!

O szczegółach mówi organizator Jakub Pietrzak:

 

 - Piątek 7 czerwca, rozpoczęliśmy nasz XI Międzynarodowy Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców. W tym roku gramy w czterech rocznikach. Łącznie 24 zespoły z całej Polski, dzięki obecności zespołu z Litwy turniej zyskał rangę Międzynarodowego. Skład zespołów jest bardzo mocny, występuje u nas aktualny mistrz i wicemistrz Polski. w sumie 24 drużyny, co daje ponad 300 uczestników. Rozegranych zostanie 60 spotkań od piątku do niedzieli na dwóch działdowskich halach. Turniej odbywa się dzięki pomocy lokalnych przedsiębiorców oraz Urzędu Miasta w Działdowie i Starostwu Powiatowemu w Działdowie. Zaangażowani są nauczyciele naszej szkoły i rodzice – każdy wkłada swoją cegiełkę w tę organizację – mówi organizator Jakub Pietrzak.

 

Drużyny, które odwiedziły Działdowo bardzo wyśrubowały poziom – ciężko wygrać z mistrzami i wicemistrzami Polski. Trener UKS Sokół Działdowo od początku był jednak dobrej myśli:

 

 - Co do naszych drużyn mam nadzieję, że będą walczyć o medale. Będzie ciężko zwyciężać, ale myślę, że brąz jest w zasięgu każdej z naszych drużyn – dodaje Jakub Pietrzak.

 

XI Międzynarodowy Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców Sokół Cup 2019 odbywał się pod hasłem: „kto był ten wie, kto nie był, nie będzie żałował” i rzeczywiście tak było.

 

MO

 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
© MD 2010-2020
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności