Wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Imieniny obchodzą : Bernard, Samuel, Sobiesław
13.03.2019

Wspaniała gra Yankeesów w XIX Międzynarodowym Halowym Turnieju Baseballu w Działdowie

W niedzielę (10 marca) zakończył się XIX Międzynarodowy Halowy Turnieju Baseballu „Działdowo Cup 2019”rozgrywany od 14 lat o Puchar Prezydenta RP i pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

W niedzielę (10 marca) zakończył się XIX Międzynarodowy Halowy Turnieju Baseballu „Działdowo Cup 2019”rozgrywany od 14 lat o Puchar Prezydenta RP i pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

W tym roku do Działdowa przyjechało 18 drużyn, w tym 10 zagranicznych z Tauras  Kowno, Radviliskis (Litwa), Sugar Storm Skidel, Zubrs Brest, GUFK Minsk (Białoruś), Abator Chisinau, SDUSHOR Tiraspol (Mołdawia), Darnitsa Tigers Kiev, Desant Nikolayev, West Fire Rivne (Ukrana) i 8 polskich – Akademia Schaby, Centaury Warszawa, Dęby Osielsko, GOZBall Śląsk, Orły Gdańsk, Demony Miejska Górka, Wilki Witnica i Yankees Działdowo obchodzący w tym roku 25 lecie działalności.

 

Blisko 300 uczestników przez 3 dni walczyło w halach sportowych Działdowa i Narzymia o trofea ufundowane przez partnerów i sponsorów turnieju. Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Warmii i Mazur – Yankeesi Działdowo, którym zabrakło trochę szczęścia by być na podium. W meczach grupowych zajęli 1 miejsce pokonując Tiraspol (Mołdawia) 6:3. Równe (Ukraina) 4:0, Radviliskis (Litwa) 5:0 i remisując z demonami Miejska Górka 3:3.

 

>>> XIX – przewodnik po turnieju

 

>>> Najlepsi na turnieju

 

W meczu o awans do ścisłego finału spotkali się z reprezentantami Białorusi Żubrami z Brześcia, którzy od lat należą do czołówki europejskiej. Po dramatycznym meczu Yankeesi ulegli Żubrom 2:3 grając bardzo dobry baseball. W niedzielę spotkali się w meczu o brązowy medal ze szkołą sportową ze stolicy Ukrainy – Kijowa. Kolejny dramatyczny mecz z Darnitsa Tigers Kiev rozegrali młodzi baseballiści Yankees Działdowo. Przez długi okres prowadzili goście jednym obiegiem 1:0. W końcówce meczu reprezentanci Warmii i Mazur  doprowadzili do remisu, ale kijowianie wykorzystali błąd w obronie gospodarzy i zdobyli 2 pkt na wagę brązowego medalu.

 

IV miejsce wśród 18 ekip i najlepsze z drużyn Polskich jest wielkim sukcesem naszych baseballistów. Finał był wewnętrzną rozgrywką Białorusinów w której „cukrowa burza” Sugar Storm Skidel pewnie pokonała Żubry Brześć 10:1 i po raz 4 wywalczyli Puchar prezydenta RP.

 

XIX turniej wyróżniał się wysokim poziomem sportowym i wspaniałą atmosferą zarówno zawodników, trenerów i kibiców, których nie brakowało w Narzymiu i Działdowie. Dla naszych zawodników był to jeden z etapów przygotowań do najważniejszej imprezy roku 2019 Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików , które odbędą się we wrześniu w Działdowie. Młodzi baseballiści będą bronić mistrzowskiego tytułu z 2018 roku.

 

Skład Yankees Działdowo:  Skolimowski Tomasz, Borowski Nikodem, Balcerzak Igor , Skolimowski Damian, Wityczyn Adam, Pniewsk Michał, Borowiec Tomasz, Stanisławski Aleksander,  Mikowski Artur, Orpel Mikołaj, Szajdek Przemysław, Łuniewski Michał, Wrzecionowska Milena, Kopańska Kinga, Jakóbowska Aleksandra, Chylińska Hanna, trenerzy – Andrzej Krzykowski, trenerzy asystenci – Daniel Wójcik, Magdalena Zakrzewska, trener koordynator kadry wojewódzkiej Zdzisław Ziółkowski

 

W tym roku UKS „Yankees” obchodzi 25 lecie istnienia i działalności sportowej w baseballu, olimpijskiej dyscyplinie sportu.  Wszystkie imprezy sportowe będą organizowane w ramach tych obchodów. Podczas XIX turnieju medale 25 lecia Za Zasługi w ROZWOJU BASEBALLU   otrzymali obecni na Ceremonii Zakończenia turnieju: Al. Koproski – President PNYBF (USA), Prezes Klubu Zbigniew Młodawski, Honorowy Prezes  Klubu Mirosław Pawlicki, Zdzisław Ratajczak – członek Zarządu Klubu i Prezes Fundacji Ala Koproskiego, Henryk Balicki – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Klubu, Pani Teresa Nowakowska – była Radna Sejmiku Wojewódzkiego oraz zawodnik, trener i członek Zarządu klubu Maciej Lipiński.

 

Pamiątkowe podziękowania za pomoc w organizacji turnieju otrzymali: Wójt Gminy Iłowo Osada Sebastian Cichocki, Al. Koproski (USA), Zbigniew Młodawski – Firma PROREMBUD, Mirosław Pawlicki, Michał Struzik – Dyrektor SP 2 Działdowo, Agata Wrzecionowska – Wicedyrektor SP 2 Działdowo.

 

Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który w tym roku obchodzi 100 lecie istnienia za wspaniałą sportową postawę otrzymał trener drużyny Wilki Witnica Józef Wilk. Drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Marszałka Województwa, Burmistrza Miasta, Starostę Działdowskiego, Wójta Gminy Iłowo-Osada, statuetki dla  MVP ,zespołu gwiazd, najlepszych zawodników w drużynach ufundowane przez Ala Koproskiego ,Marszałka Województwa, Burmistrza Miasta, Starostę Działdowskiego, Wójta Gminy Iłowo-Osada, medale za I-III  i okolicznościowe medale za udział dla wszystkich uczestników ufundowane Ala Koproskiego i Marszałka Województwa , koszulki turniejowe i okolicznościowe fundowane przez Burmistrza Miasta, Ala Koproskiego, klub Yankees, okolicznościowe szklanki ufundowane przez firmę DEKORGLASS Działdowo, książki dla uczestników przekazała drukarnia TINTA oraz wiele innych nagród rzeczowych.

 

GOŚCIE TURNIEJU: AL. KOPROSKI (USA) President PNYBF, Wójt Gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, Prezes UKS „Yankees” Działdowo Zbigniew Młodawski, Zdzisław Ratajczak- Prezes Fundacji Al. Koproski, Mirosław Pawlicki – Honorowy Prezes Klubu, Henryk Balicki – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Klubu, Beata Biernacka – Dyrektor ZS Narzym, Michał Struzik – Dyrektor SP 2 Działdowo, Agata Wrzecionowska – wicedyrektor SP 2 Działdowo, Teresa Nowakowska – była radna Sejmiku, Greg Koproski, Janina Zyznowska

 

PATRONAT MEDIALNY – RADIO Olsztyn

 

OPIEKA MEDIALNA – TVP 3 OLSZTYN

 

PARTNER STRATEGICZNY – Burmistrz Miasta Grzegorz Mrowiński

 

Partnerzy: Starosta Działdowski, GMINA IŁOWO, PKOl, PZBall,

 

Sponsorzy Turnieju: DEKORGLASS Działdowo, HEINZ GLAS Działdowo, Al. Koproski (PNYBF USA), DAR SA Działdowo, PROREMBUD Działdowo, KOMBET Działdowo, IWOMAR Działdowo, Warmińsko-Mazurski Fundusz Poręczenia Kredytowe, MAXIKAZ Działdowo, MEBLOLUX, MLEKOVITA, TINTA Działdowo, TYMBARK SA, AMPER Działdowo, PGKiM Działdowo, OLEWNIK , Kasa Stefczyka, Muzeum GRUNWALD.

 

Organizatorzy dziękują Muzeum Grunwaldu i Bractwu Rycerskiemu za pokazy walk, zespołowi 6 dziewcząt „Padaczki” grających na instrumentach perkusyjnych z Olsztynka i zespołowi tanecznemu ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Działdowie prowadzonemu przez panią Jolantę Maluchnik, obsłudze medycznej, sędziom i wolontariuszom, Dyrekcji i pracownikom szkół  SP 2 Działdowo, ZS Narzym, SP 3 Działdowo, Hali Widowiskowo-Sportowej w przy SP 2 Działdowo pomagających w organizacji turnieju oraz wszystkim sympatykom naszego klubu i naszej dyscypliny.

 

Zdzisław Ziółkowski – organizator turnieju

 
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
© MD 2010-2019
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności