Piątek, 14 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą : Alfred, Euzebiusz, Maksymilian
08.06.2019

W gminie Rybno mamy Perłę Samorządu!

Zakończyła się II edycja ogólnopolskiego rankingu Skarbnik Samorządu Dziennika Gazety Prawnej. Miło nam poinformować, że spośród 1400 gmin z całej Polski zaszczytny tytuł Skarbnika Samorządu 2019 otrzymała Zdzisława Kanicz z Urzędu Gminy w Rybnie.

- W maju w Gdyni odbył się po raz drugi ranking skarbników samorządowych naszego kraju. Wśród wąskiej grupy wyróżnionych skarbników znalazła się również skarbnik naszej gminy pani Zdzisława Kanicz. Ten ranking nie opierał się na smsach lecz na liczbach i na tym jak wygląda budżet. Naszej pani skarbnik pomogła wygrać zdolność operacyjna gminy, to, na ile jesteśmy stabilni finansowo. To dowód na to, jak nasza skarbnik prowadzi w sposób mądry finanse naszej gminy – mówi wójt Tomasz Węgrzynowski.

 

Dla pani skarbnik to wielkie wyróżnienie i choć skromność zabierała głos udało się zadedykować otrzymany tytuł wszystkim pracownikom gminy:

 

 - Wyróżnienie, które otrzymałam jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i radością. Tratuję to jako podziękowanie za pracę dla wszystkich pracowników urzędu na czele z panem wójtem i panią sekretarz. Cieszę się, że nasza gmina została wyróżniona, to podziękowanie za ciężką pracę. Przeżyłam radość będąc na kongresie. Dedykuję to wszystkim pracownikom urzędu – mówi skarbnik gminy Zdzisława Kanicz.

 

Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna „Na kluczową rolę skarbnika składa się zarówno umiejętność stosowania skomplikowanych i często niejednoznacznych przepisów prawa, jak i wysokie kompetencje w zarządzaniu zespołem finansowo-księgowym”.

 

MO

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
© MD 2010-2020
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności