Wtorek, 26 października 2021 r. Imieniny obchodzą : Damian, Dymitr, Dimitriusz, Ewaryst
31.08.2018

Szkoły w powiecie są gotowe na nowy rok szkolny

Szkoły, których organem prowadzącym jest Powiat Działdowski są gotowe na rozpoczęcie roku szkolnego, zapewnia wicestarosta Marian Brandt.

 

 

- Jak co roku w okresie wakacji placówki oświatowe naszego powiatu realizują remonty, naprawy większe i mniejsze. Są też bardziej znaczące: w ZSZ numer 1 w Działdowie – remont i budowa szatni i łazienek przy sali gimnastycznej za ponad 150 tysięcy złotych, również wyposażenie pracowni w zawodzie mechatronik oraz mechanik pojazdów samochodowych. W ZS numer 1 dokonano wymianę podłóg w trzech pracowniach i remont dachu. W liceum w Lidzbarku dokonano wymiany podłóg w pięciu pracowniach i zakupiono maszynę do czyszczenia podłóg. Oprócz remontów w Malinowie złożono wniosek o termomodernizację budynku dydaktycznego za 2 miliony złotych. W Iłowie oprócz napraw wyposażono w nagłośnienie salę gimnastyczną. Z rekrutacji w naszych szkołach jesteśmy zadowoleni. W wyniku dobrych działań dyrekcji i rad pedagogicznych do naszych szkół przybędzie aż 558 uczniów i ta subwencja będzie wyższa niż w roku ubiegłym – tłumaczy wicestarosta Marian Brandt.

 

Cieszy fakt, że ilość uczniów w naszych szkołach z roku na rok rośnie.

 

Szczegółowy wykaz prac przygotowawczych:

ZS nr 1 w Działdowie

- wymiana posadzki na półpiętrach i parterze budynku szkoły

- wymiana podłóg w pracowniach informatyki, podstaw przedsiębiorczości i języków obcych

- remont orynnowania i naprawa dachu w budynku A

 

ZSZ nr 1 w Działdowie

- remont łazienek i szatni przy sali gimnastycznej

- uszczelnienie fundamentu szkoły

- remont dwóch sal lekcyjnych i malowanie ścian

- modernizacja oświetlenia

- finalizacja projektu z środków z RPO „Wyposażenie czterech pracowni w zawodzie technik mechatronik i mechanik pojazdów samochodowych” - pracownia elektryczno – elektroniczna, projektowania mechatronicznego, programowania mechatronicznego i pracownia mechanika pojazdów samochodowych.

 

ZSZ w Iłowie – Osadzie

- remont elewacji szkoły

- udrażnianie deszczówki wokół szkoły

- malowanie trzech sal lekcyjnych

- zakup sprzętu nagłaśniającego do sali gimnastycznej

- finalizacja przetargów na wyposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego i Zawodowego w

zawodach: mechanik, informatyk, leśnik i elektryk

 

ZS w Malinowie

- bieżące naprawy w salach lekcyjnych

- remont pokoju nauczycielskiego

- remont dwóch pomieszczeń administracyjnych

- wniosek o termomodernizację budynku

 

ZS w Lidzbarku

- malowanie drzwi do sal lekcyjnych na parterze

- malowanie sanitariatów uczniowskich na parterze

- odnowienie korytarza/widowni w sali gimnastycznej

 

LO w Lidzbarku

- wymiana drzwi do trzech sal lekcyjnych

- malowanie dwóch sal lekcyjnych

- wymiana podłóg w pięciu salach lekcyjnych

- zakup maszyny do czyszczenia podłóg

 

MO/RW

 

 

s

s
s
s
© MD 2010-2020
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności