Wtorek, 2 czerwca 2020 r. Imieniny obchodzą : Erazm, Marcelina, Marianna, Piotr
23.05.2019

Rozstrzygnięto etap gminny konkursu wiedzy o zamkach gotyckich

W konkursie Wiedzy o Zamkach Gotyckich udział wzięli uczniowie trzech szkół z naszego miasta. Zwyciężyła Monika Stryjek, przed Kajetanem Różyckim i Julią Siergiej. Gratulujemy.

Rozstrzygnięto etap gminny konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. (Fot. Karol Wrombel)
Rozstrzygnięto etap gminny konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. (Fot. Karol Wrombel)

Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych z 15 gmin lezących do Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie”. Konkurs ma za zadanie propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego, obejmującego dzisiejszy obszar północno-wschodniej Polski. Na konkurs składają się dwa etapy – gminny i centralny. W naszym mieście etap gminny odbył się w poniedziałek (20 maja). W zmaganiach konkursowych udział wzięło trzynaście osób z trzech szkół podstawowych (nr 1, 2, 3).

Wygrała Monika Stryjek (Szkoła Podstawowa nr 1), drugie miejsce zajął Kajetan Różycki (Szkoła Podstawowa nr 2), a trzecie Julia Siergiej (Szkoła Podstawowa nr 3). Gratulujemy.

W konkursie udział wzięli także: Bożena Mrug, Nikodem Kalman, Maksymilian Mrowiński, Natalia Samoraj. (Szkoła Podstawowa nr 1), Daria Machujska, Igor Paweł Antoszewski (Szkoła Podstawowa nr 2), Julia Żuchowska, Alicja Gładysz, Patryk Zajączkowski, Filip Kwiatkowski (Szkoła Podstawowa nr 3).

Burmistrz podziękował za udział w konkursie oraz wręczył wszystkim uczestnikom nagrody. Upominki również otrzymali opiekunowie uczniów biorących udział w konkurs.

Jest to konkurs pod patronatem Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie”. Nasze miasto jest członkiem tego stowarzyszenia i leży na szklaku Zamków Gotyckich — mówił podczas wręczania nagród burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński.

Finał konkursu odbędzie się we Fromborku (6 czerwca) i udział w nim weźmie Monika Stryjek i Kajetan Różycki. Życzymy powodzenia.

Organizatorami konkursu na szczeblu centralnym są: Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”, Stowarzyszenie „Dom Warmiński” oraz Urząd Miasta i Gminy we Fromborku.

 

Karol Wrombel

 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
© MD 2010-2020
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności