Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą : Diomeda, Klara, Lidia, Zuzanna
31.01.2018

Kto najlepszym sportowcem Gminy Rybno?

Nabór kandydatów do plebiscytu trwał od 12 do 26 stycznia. Wtedy to mieszkańcy gminy mogli zgłaszać swoich ulubionych sportowców, a warunek był jeden - musiała to być osoba, która w sposób szczególny reprezentowała gminę w wydarzeniach sportowych w 2017 roku.

Zagłosuj na najlepszego sportowca Gminy Rybno. (Fot. Freeimages.com)
Zagłosuj na najlepszego sportowca Gminy Rybno. (Fot. Freeimages.com)

 

Ostatecznie zgłoszono 14 nazwisk, wśród nich przeważają piłkarze, których jest aż siedmiu. Nie zabrakło także przedstawicieli takich sportów jak taekwondo, kickboxing, zapasy, tenis stołowy czy tenis ziemny. Organizatorami Plebiscytu oraz Gali Sportu jest: Gmina Rybno, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie, grupa młodzieży „W Rękach Młodych” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie. Patronat medialny objął: Tygodnik Działdowski i Serwis informacyjny – Syla.

 

W jaki sposób można zagłosować na najpopularniejszego sportowca? Wystarczy wypełnić kupon konkursowy. Sportowiec, który otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie tytuł „Najpopularniejszego Sportowca Gminy Rybno w 2017 roku”. Dodatkowo wśród osób głosujących, które wezmą udział w naszej zabawie, rozlosujemy zestaw upominków. Gala rozdania nagród odbędzie się w niedzielę, 25 lutego o godz. 17:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie. Zapraszamy do głosowania!

 

Regulamin konkursu:
1.Na wybrane osoby można głosować wypełniając kupon, na którym należy podać imię i nazwisko kandydatki bądź kandydata (z 14 osób wybieramy 3 najpopularniejszych).
2.Kupony konkursowe można nabyć w Urzędzie Gminy w Rybnie, u sołtysów, w szkołach lub w wyznaczonych punktach (OSiR Rybno, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie, Centrum Kultury-Biblioteka w Rybnie).
3.Wypełniony kupon należy przekazać do Sołtysa, osobiście do Urzędu Gminy Rybno lub w wyznaczonych punktach (OSiR Rybno, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie, Centrum Kultury-Biblioteka w Rybnie).
4.Na wypełnione kupony czekamy do 20 lutego do godz. 16:00.
5.Zwycięzców Plebiscytu „Najpopularniejszego Sportowca w Gminie Rybno w roku 2017 poznamy na specjalnej gali sportu 25 lutego 2018 roku. (każdy może wypełnić tylko jeden kupon).

 

LISTA KANDYDATÓW:

 

1.Patryk Rozentalski/Piłka Nożna
Podstawowy boczny pomocnik w drużynie GSZS Delfina Rybno. Swoimi występami pokazuje, że mimo młodego wieku jest w stanie rywalizować na wysokim poziomie ze starszymi. Jego przebojowość podczas meczów przysparza wiele radości kibicom. Jego zaangażowanie i sposób przykładania się do treningów i meczów dają wiele możliwości trenerowi, który regularnie wystawia go w pierwszym składzie. Bez wątpienia jedna z najjaśniejszych postaci Delfina i świetny prognostyk na przyszłość na rybieńskiej piłki.

 

2.Artur Napiórkowski/Taekwondo
Taekwondo trenuje systematycznie od 2010 roku i bierze udział w różnego rodzaju szkoleniach, seminariach oraz mistrzostwach w 2017 roku: 04.02.2017 – brał udział w XXI Mistrzostwach Warmii i Mazur, Puchar Polski gdzie zajął III miejsce w konkurencji walk miękkim kijem w Działdowie; 05.03.2017 – Mistrzostwa Mazowsza – cykl Pucharu Polski Północnej Federacji Taekwondo w Strzegowie, gdzie zajął IV miejsce; 09.04.2017 – Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Taekwondo w Krotoszynie, gdzie zajął IV miejsce; 25.10.2017 – udział w Seminarium Szkoleniowym Taekwondo pod nadzorem wielkiego Mistrza Chang Keun Choi Ydan w Obornikach Śląskich. Artur posiada czarny pas I DAN i przygotowuje się do czerwonego egzaminu na drugi stopień II DAN – stopień mistrzowski, a także bierze udział w obozach Taekwondo.

 

3.Marta Lipka/Kick-boxing
Zdobywczyni tytułu „Najpopularniejszego Sportowca w latach 2000-2016 w Gminie Rybno” w 2017 roku zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski Seniorów w Kickboxingu w formule Kick-light w dniach 24-26.03.2017 w Kartuzach.

 

4.Mariusz Szatkiewicz/Piłka Nożna
Mimo, iż trener Radosław Wasielewski powierza mu podczas meczów zadania typowo defensywne, to Mariusz świetnie sprawdza się także pod bramką rywali. Jego bardzo dobra wydolność i nietuzinkowe zagrania sprawiają, że króluje w środkowej strefie boiska. Nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu, dlatego zawsze można na niego liczyć.

 

5.Mateusz Leśniewski/Piłka Nożna
Niewątpliwie jeden z najlepszych wychowanków GSZS Delfin Rybno. Prawdopodobnie najlepszy bramkarz w Powiecie Działdowskim. Specjalista od bronienia rzutów karnych. Współczesny libero, grający bardzo dobrze nogami. Obdarzony znakomitym refleksem reprezentuje GSZS Delfin Rybno. Grał w takich zespołach jak: Motor Lubawa, Start Działdowo, Sokół Ostróda, Mławianka Mława. Często wybierany najlepszym bramkarzem. Wielokrotny mistrz Ligi Halowej Piłki Nożnej w Rybnie oraz Ligi Halowej w Lubawie. W 2017 roku zajął II miejsce w plebiscycie na „Najpopularniejszego Sportowca w latach 2000-2016 w Gminie Rybno”.

 

6.Sebastian Łukaszewski/Piłka Nożna
Podstawowy pomocnik w drużynie GSZS Delfina Rybno. Swoimi występami pokazuje, że wiek nie gra roli. Jest prawdziwym królem środka pola. Jego zaangażowanie i sposób przykładania się do treningów i meczów dają możliwość nauki wielu młodym zawodnikom. Bez wątpienia motor napędowy Delfin.

 

7.Paweł Choma/Piłka Nożna
Podstawowy pomocnik w drużynie GSZS Delfina Rybno. Swoimi regularnymi występami oraz oddaniu dla klubu zyskał uznanie wśród miejscowych kibiców. Jego zaangażowanie i sposób przykładania się do treningów i meczów budzą ogromny szacunek. Paweł jest zawodnikiem z największą ilością spotkań rozegranych w barwach Delfina. Firmowe zagranie Pawła to "no look pass". Niejednokrotnie asystował w ten sposób przy bramkach zespołu. Jest od kilkunastu sezonów związany z klubem i dodatkowo aktywnie udziela sie w życiu klubu, prowadząc od "niepamiętnych" czasów stronę klubową.

 

8.Jakub Michał Anzel/Tenis Stołowy
Jakub zdobył w 2017 roku aż 28 tytułów w tenisie stołowym! Przedstawiamy wybrane osiągnięcia Jakuba: 03.02.2017 – I miejsce w turnieju „Ferie-2017” w kategorii SP w Działdowie; 19.02.2017 – I miejsce w II otwartym turnieju o puchar Wójta Gminy Brzozie; 26.02.2017 – I miejsce w XVII Memoriale Tenisowym Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach; 26.03.2017 – I miejsce w III turnieju „Tylice Cup”; 10.03.2017 – uczestnictwo w III Grand Prix Polski Młodzików w Gdańsku; 26.02.2017 – I miejsce w turnieju w Turzy Wielkiej; 20.05.2017 – I miejsce w X Otwartym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Rypin; 05.11.2017 – II miejsce w II Grand Prix Województwa w Ostródzie; 16.12.2017 – I miejsce w VII Memoriale Kazimierza Sochackiego w Ostródzie

 

9.Karolina Monczkowska/Zapasy
Przygodę z zapasami rozpoczęła w 2015 roku. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Rumianie. Największym sukcesem zawodniczki klubu sportowego GSZS Delfin Rybno było zajęcie drugiego miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Świeciu w kategorii 44 kg (30.09.2017r) zdobywając punkty w rywalizacji Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Na tych zawodach rywalizowały zawodniczki z województw(podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego) Jest powoływana na obozy kadry województwa organizowane przez Warmińsko – Mazurski Związek Zapaśniczy. Podczas zawodów wojewódzkich(cztery rzuty Ligi Międzyszkolnej) zawsze zajmowała czołowe miejsca, w dużym stopniu przyczyniła się do sukcesu w klasyfikacji szkół, gdzie Szkoła Podstawowa im ks. Jana Twardowskiego w Rumianie zajęła pierwsze miejsce w województwie w zapasach w 2017r.

 

10.Karol Rykaczewski/Tenis Ziemny
Nauczyciel wychowania fizycznego, pasjonat tenisa ziemnego, trener drużyny skrzatów i trampkarzy klubu GSZS Delfin Rybno. Popularyzator tenisa ziemnego w Gminie Rybno. Pomysłodawca i organizator: Ligi Tenisa Ziemnego w Rybnie (w 2017r. IV edycja); Zimowej Ligi Tenisa Ziemnego w grze podwójnej w Rybnie. Od 2012 roku godnie reprezentuje Gminę Rybno na turniejach tenisa ziemnego w naszym województwie i poza nim. W 2017r. odebrał nagrodę za zajęcie IV miejsca, w I lidze tenisa ziemnego w Brodnicy za rok 2016. Osiągnięcia w 2017 roku: III miejsce VII turniej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Lubawie; III miejsce w I Lidze Tenisa Ziemnego LTT Laver OPEN w Lubawie; III miejsce w I Grand Prix Mistrzostw Brodnicy w Tenisie Ziemnym; III miejsce w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezesa Eurostylu w Rybnie; I miejsce w I Lidze Tenisa Ziemnego w Rybnie; I miejsce w turnieju tenisa ziemnego podsumowującym rozgrywki ligowe „Rybno Masters”; II miejsce drużynowo z reprezentacją tenisistów z Gminy Rybno, w meczu Gmina Rybno - Gmina Działdowo, o Puchar Kierownika OSiR w Rybnie; I miejsce drużynowo oraz indywidualnie I miejsce za zdobycie największej ilości punktów, w Drużynowych Mistrzostwach Działdowa w Kręgle. Zawody dla młodych krwiodawców. Karol, wraz ze swoimi podopiecznymi (Trampkarze GSZS Delfin Rybno) awansował do I ligi wojewódzkiej, zachowując passę 9 spotkań bez porażki. Jako trener Skrzatów, uczestniczył z raczkującymi adeptami futbolu w rozgrywkach: Wojewódzki Turniej „Skrzat Cup” w Rybnie, Turniej „SKRZAT CUP 2017” w Iławie oraz „Constract CUP” w Lubawie.

 

11.Michał Dzwonkowski/Piłka Nożna
Pewny punkt obrony GSZS Delfina Rybno. Michał jest jednym z najwaleczniejszych zawodników w drużynie. Nie ma dla niego straconych piłek. Jako wychowanek przeszedł niemal wszystkie kategorie wiekowe w klubie – od juniora, do seniora. Na boisku wyróżnia się przebojowością i niesamowitym spokojem w grze defensywnej.

 

12.Ewa Rozentalska/Zapasy
Ewa Rozentalska treningi rozpoczęła w 2015 r. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Rumianie. Podczas zawodów wojewódzkich w Rybnie, Mrągowie, Nowym Mieście Lubawskim i Karolewie zawsze stała na najwyższym stopniu podium. Pierwszy medal rangi ogólnopolskiej dla klubu GSZS Delfin Rybno wywalczyła zawodniczka Ewa Rozentalska zajmując 3 miejsce i zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 57 kg w Mistrzostwach Polski LZS w Piotrkowie Trybunalskim (09-11.06.2017r) Sukces potwierdziła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Świeciu w kategorii 62 kg gdzie ponownie zajęła 3 miejsce, zdobywając punkty w rywalizacji Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Jest członkinią kadry województwa dziewcząt w zapasach.

 

13.Igor Napiórkowski/Taekwondo
Taekwondo trenuje systematycznie od 2016 roku, a także bierze udział w różnego rodzaju mistrzostwach: 04.02.2017 – udział w XXI Mistrzostwach Warmii i Mazur, Pucharu Polski w Działdowie zajmując I miejsce; 05.03.2017 – II miejsce w Mistrzostwach Mazowsza, Cykl Pucharu Polski w Strzegowie; 09.04.2017 – I i II miejsce w Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Taekwondo w Krotoszynie. Posiada 7CUP – stopień uczniowski.

 

14.Mateusz Łożyński/Piłka Nożna
Jest ulubieńcem kibiców z Rybna. Wszechstronny zawodnik, który co roku, niezależnie od poziomu rozgrywek, zdobywa po kilkanaście bramek. Głównymi atutami popularnego Pentka są szybkość i niespotykana skuteczność. Posiadane umiejętności z pewnością przerastają rozgrywki ligi okręgowej, dlatego cieszmy się, że mamy w swoich szeregach tak kompletnego piłkarza.

 

Karta do głosowania

 

Info.: UG Rybno

 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
© MD 2010-2020
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności