Wtorek, 17 września 2019 r. Imieniny obchodzą : Dezyderiusz, Franciszka, Justyna, Robert
04.07.2019

Uroczyste zakończenie roku w szkołach Gminy Działdowo

19 czerwca odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Działdowo. Po raz ostatni zadzwonił dzwonek dla absolwentów gimnazjum i klas ósmych. Tradycyjnie w uroczystościach wziął udział Wójt Gminy Działdowo oraz kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia i Promocji – Danuta Smereczyńska.

Uroczyste zakończenie roku w szkołach Gminy Działdowo. (Fot. SP Burkat)
Uroczyste zakończenie roku w szkołach Gminy Działdowo. (Fot. SP Burkat)

 

Wójt Mirosław Zieliński wyróżnił stypendiami i nagrodami rzeczowymi najlepszych uczniów.

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W PETRYKOZACH

 

Stypendium Wójta Gminy Działdowo za wyniki w nauce:

 

Marta Michalska kl. VII, wyniki w nauce (śr. 5,07)

 

SZKOŁA PODSTAWOWA  W KSIĘŻYM DWORZE

 

Stypendium Wójta Gminy Działdowo za wyniki w nauce:

Gimnazjum

 

Nadia Wiśniewska, kl. III, wyniki w nauce (śr. 5,50), śr. egz. gimnazjalny. 77,33 %

   

Szkoła Podstawowa

 

Hubert Słowikowski, kl. VII, wyniki w nauce (śr. 5,86),

Julia Barcikowska, kl. VIII, wyniki w nauce (śr. 5,89), śr. egz. ósmoklasisty. 78,67 %

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W TURZY WIELKIEJ

 

Stypendium Wójta Gminy Działdowo za wyniki w nauce:

 

Artur Ewertowski kl. VII, wyniki w nauce (śr. 5,35)

Oliwia Kaliszewska, kl. VIII, wyniki w nauce (śr. 6,00), śr. egz. ósmoklasisty.  77,67 %

 

Nagrody:

 

Jakub Kościński kl. VIII finalista Wojewódzkiego Konkursu z matematyki

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W BURKACIE

 

Stypendium Wójta Gminy Działdowo za wyniki w nauce:

 

Gimnazjum

 

Kacper Czajkowski, kl. III , wyniki w nauce (śr. 5,94), śr. egz. gimnazjalny. 74 %

 

Szkoła Podstawowa

 

Wiktoria Psiuk, kl. VII, wyniki w nauce (śr. 5,21)

 

Stypendium Wójta Gminy Działdowo za osiągnięcia sportowe:

 

Martyna Gmurczyk, kl. VII, osiągnięcia sportowe (śr. 4,89)

Dżesika Gutowska, kl. VIII, osiągnięcia sportowe (śr. 5,28)

 

Nagrody:

 

Wiktor Kruszewski kl. VIII – finalista Wojewódzkiego Konkursu z j. angielskiego,

 

Za III miejsce w Finale Wojewódzkim Moje boisko – Orlik 2012 SZ

 

1.Klaudia Zbirowska IIIg

2.Zuzanna Koczkodon IIIg

3.Kamila Zawalich VIII

4.Zuzanna Stachowiak VIII

5.Karina Kruszewska VIII

6.Julia Kowalkowska VIII

7.Dżesika Gutowska VIII

8.Zuzanna Gmurczyk VIII

9.Aleksandra Gromke VIII

10.Dominika Dreszler VIII

11.Roksana Markowska VIII

12.Martyna Gmurczyk VII

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W KLĘCZKOWIE

 

Nagroda

 

Brzeziński Tomasz kl. VIII

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W SŁAWKOWIE

 

Stypendium Wójta Gminy Działdowo za wyniki w nauce:


Gimnazjum

 

Dominika Galicka, kl. III, wyniki w nauce (śr. 5,92), śr. egz. gimnazjalnego. 80,81 %

Szkoła PodstawowaMilena Rząs, kl. VII, wyniki w nauce (śr. 5,07)

Julia Rogalska, kl. VIII, wyniki w nauce (śr. 5,79), śr. egz. ósmoklasisty. 90,33 %

 

Stypendium Wójta Gminy Działdowo za osiągnięcia sportowe:

 

Gimnazjum

 

Weronika Brudzyńska, kl. III, osiągnięcia sportowe (śr. 4,92)

 

Nagrody:

 

II miejsce w Pucharze TVP3 Olsztyn   Sandra Michalska kl. VIII

III miejsce w Pucharze TVP3 Olsztyn   Radosław Szurawski kl. III g

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W RUSZKOWIE

Stypendium Wójta Gminy Działdowo za wyniki w nauce:

 

Amelia Waszczak, kl. VII, wyniki w nauce (śr. 5,33)

Aleksandra Tomczyk, kl. VIII, wyniki w nauce (śr. 5,77), śr. egz. ósmoklasisty. 82 %

 

Stypendium Wójta Gminy Działdowo za osiągnięcia sportowe:

 

Kamila Stempkowska, kl. VIII, osiągnięcia sportowe, (śr. 5,33)

 

Nagrody:

 

Wybitne osiągnięcia sportowe

 

Kamila Stempkowska kl. VIII

Patrycja Gorzka kl. VIII

Aleksandra Tomczyk kl. VIII

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W UZDOWIE

 

Stypendium Wójta Gminy Działdowo za wyniki w nauce:

Martyna Deptuła, kl. VII, wyniki w nauce (śr. 5,50)

Julita Dolińska, kl. VIII, wyniki w nauce (śr. 5,41), śr. egz. ósmoklasisty. 84 %

Szymon Kraśniewski, kl. VIII,  za osiągnięcia sportowe i wyniki w nauce (śr. 5,92), śr. egz. ósmoklasisty. 100 %

 

Nagrody:

 

Za wybitne osiągnięcia sportowe:

 

Zofia Kraśniewska kl. IV

Łukasz Sobotka kl. IV

Maciej Kraśniewski kl. V

Krystian Biema kl. VI

Nicola Kępinska kl. „0”

Lena Sójka kl. „0”

Wiktoria Jaskólska kl. I

Natalia Markiewicz kl. I

Elwira Wiśniewska kl. I

Lena Kusik kl. II

Magdalena Sztuba kl. II

 

Za II miejsce w Finale Konkursu Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie

 

Zuzanna Fąk kl. VIII

 

Oraz za całokształt sukcesów w reprezentowaniu szkoły i gminy

 

Szymon Kraśniewski kl. VIII

 

Jednocześnie podczas uroczystości szkolnych Pan Wójt podziękował za dotychczasową współpracę i wieloletnie pełnienie funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza Panu Jackowi Szczepaniakowi oraz wręczył powierzenie pełnienia funkcji dyrektora Pani Renacie Anuszewskiej, życząc sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

 

Powierzenie pełnienia funkcji na kolejne kadencje otrzymały również Pani Małgorzata Lorkowska – Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Burkacie oraz Pani Małgorzata Szymańska – Szkoła Podstawowa w Ruszkowie.

 

Podsumowując rok szkolny 2018/2019 Wójt Gminy Mirosław Zieliński podziękował kadrze szkół za całoroczną pracę. Złożył życzenia miłego i zasłużonego odpoczynku a uczniom słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 

Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia i Promocji UG Działdowo Danuta Smereczyńska

 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
© MD 2010-2019
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności