Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. Imieniny obchodzą : Bornisława, Helena, Ilona
30.04.2019

Towarzyskie Zawody Wędkarskie o Puchar Wiosny 2019

W niedzielę z samego rana nad wodami parku sportowo-rekreacyjnego pojawiło się ponad 30 osób żadnych wędkarskich wrażeń. Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Lidzbarku zaprosił wszystkich chętnych do wzięcia udziału w walce o podium w Towarzyskich Zawodach Wędkarskich o Puchar Wiosny 2019.

Zawody odbyły się w jednej trzygodzinnej turze. Do siatek zawodników trafiały przeróżne gatunki ryb: płocie, jazie, karasie, liny i okonie. Nie da się ukryć, że aura nie była sprzymierzeńcem zawodników.

Po 3 godzinnym wędkowaniu, po zważeniu ryb i ciepłym posiłku wyłoniono zwycięzców. Zdobywcą Pucharu Wiosny 2019 został Piotr Pałasz łowiąc 5 315 g ryb, w tym największą rybę 850 g. Drugie miejsce zajął Tomasz Młynarczuk (2 705 g) wyprzedzając Stefana Ojdowskiego (2 305 g).

Ryby złowione w trakcie zawodów w jak najbardziej dla nich bezpieczny sposób przez wędkujących wpuszczone zostały z powrotem do lidzbarskich wód.