Czwartek, 16 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Domarada, Joachim, Roch, Stefan
04.04.2018

Droga w Małym Łęcku do remontu

Zaczyna się okres intensywnych prac drogowych w Gminie Płośnica. Rozstrzygnięto już m. in. przetarg na modernizację drogi w Małym Łęcku.

 

Zaczyna się okres prac drogowych w Gminie Płośnica. Rozstrzygnięto już m. in. przetarg na modernizację drogi w miejscowości Mały Łęck.

 

- Jest to przebudowa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. To inwestycja, która była planowana od dłuższego czasu. Udało nam się pozyskać dofinansowanie i jest to kwota 927 tysięcy złotych. Po stronie Gminy 240 tysięcy, po stronie Powiatu 230 tysięcy a reszta to pozostałe środki zewnętrzne. Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać środki, ale także cieszę się, że wspólnie z powiatem możemy realizować wiele inwestycji nie tylko powiatowych, ale i gminnych. Powstanie droga asfaltowa, będą chodniki, zatoka autobusowa, przejścia dla pieszych i co ważne – odwodnienia. Wody opadowe będą spływały do rowu, a następnie do stawu gminnego. Myślę, że jest to bardzo ważna inwestycja, poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców – tłumaczy WÓJT GMINY PŁOŚNICA Krzysztof Groblewski.

 

Oprócz znacznego wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców poprawi się również wizerunek i estetyka Małego Łęcka.

 

MO

 


Reklama
Reklama
Reklama
© MD 2010-2018