Poniedziałek, 24 września 2018 r. Imieniny obchodzą : Geard, Rupert, Teodor, Tomira
28.06.2018

Kościół Świętego Wojciecha podświetlony

Kilkuletnie starania radnej Elżbiety Konarzewskiej o iluminację, czyli podświetlenie kościoła pod wezwaniem świętego Wojciecha w Działdowie przyniosły rezultaty. Dziś światła rozbłysły po raz pierwszy:

 

Jednocześnie burmistrz poinformował o planowanym dodatkowym podświetleniu obiektu:

 

 - W dniu dzisiejszym zostaną zakończone prace, była to pamiętacie państwo inwestycja niewygasająca. Do końca czerwca musi być ona wykonana i rozliczona. Musze też powiedzieć, że ta inwestycja w wyniku pewnych działań podjętych przez konserwatora składa się z dwóch części. Konserwator stwierdził, że również musi być podświetlony dach a nie tylko same mury. W związku z tym w drugim etapie zostaną postawione dwa lub trzy słupy, na których będą reflektory podświetlające dach. Ten kościół będzie już widoczny z Nidzicy, Mławy… - powiedział burmistrz Grzegorz Mrowiński.

 

Zadowolenia z zakończenia inwestycji nie kryła radna Elżbieta Konarzewska, pomysłodawczyni iluminacji kościoła. O jej staraniach i trudnościach, jakie pojawiły się w przeciągu dwóch lat wielokrotnie informowaliśmy i w końcu się udało. Gratulujemy wytrwałości i zaangażowania.

 

MO

 


Reklama
Reklama
Reklama
© MD 2010-2018