Sobota, 14 grudnia 2019 r. Imieniny obchodzą : Alferd, Izydor, Jan
13.08.2019

V Urodzinowa Działdowska Dycha już za nami

W biegu wzięło udział 188 biegaczy (52 kobiety i 136 mężczyzn). Gościliśmy biegaczy m.in. z Mławy, Ciechanowa, Nidzicy, Olsztyna, Warszawy, Kurzętnika. Padło wiele rekordów życiowych. Nie zawiedli biegacze z Działdowa. Bieg odbył się w niedzielę 11 sierpnia.

Bieg zorganizowany został w ramach obchodów 675. Urodzin Działdowa trasa prowadziła ulicami: Sportową, Okrężną, Zacisze, Robotniczą, Leśną, Rydygiera, Świerkową, Aleją Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Pronaszki, Chlebowskiego, Zuchową, Słowikową, Diamentową, Okólną. Zawodnicy mieli do pokonania 2 pętle. Start i meta znajdowały się na stadionie. Pomiaru czasu dokonała firma CHIPTIMNG z Brodnicy.

Gościem honorowym biegu była pani senator Bogusława Orzechowska.

W tym roku został zorganizowany również marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.W kategorii open Kobiet zwyciężyła Martyna Konarzewska (UKS MOSiR Działdowo) – 37,29,18, przed Teresą Kamińską (Miesiączkowo) – 42:05,07 oraz Magdaleną Pietruszką (Działdowo – Tri Pietruszka) – 42:33,38. Wśród mężczyzn zwyciężył Daniel Mikielski (Olsztynek) – 33:30,97 przed Pawłem Raczyński (Annowo – Draczyński Team) – 33:44,77 oraz Marcinem Kasprowiczem (UKS MOSiR Działdowo) – 35:56,44 mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Działdowie Grzegorz Kaszubski. W tym roku po raz pierwszy został zorganizowany również marsz Nordic Walking. Marsz odbył się ma dystansie 5 km (1 pętla biegu głównego). W marszu wystartowało 19 uczestników (11 kobiet oraz 8 mężczyzn). Bezkonkurencyjni okazali się Państwo Tomczak z Ciechanowa (Ewa Tomczak oraz Marcin Tomczak) – oboje stanęli na najwyższym stopniu podium. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w naszym biegu i zapraszamy za rok.