Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze

16-05-2018
Fot. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. (Fot. KPP)

Czujność i właściwa reakcja policjanta będącego w czasie wolnym od służby oraz innego kierowcy, który dokonał telefonicznego zgłoszenia zapobiegło tragicznym skutkom nieodpowiedzialnego zachowania dwóch pieszych na drogach powiatu działdowskiego. Mężczyźni znajdując się pod znacznym wpływem alkoholu na drodze stworzyli realne zagrożenie dla swojego życia, ale również dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce z soboty na niedzielę w jednej z miejscowości w gminie Płośnica. Przejeżdżający prywatnym samochodem dzielnicowy z Rybna zauważył leżącego na jezdni mężczyznę. Będący w czasie wolnym od służby policjant zatrzymał swój samochód i podbiegł do leżącego, żeby sprawdzić co się stało. Okazało się, że mężczyzna będąc kompletnie pijanym postanowił położyć się i odpocząć na drodze powiatowej. Do czasu przyjazdu patrolu Policji dzielnicowy zabezpieczył miejsce zdarzenia, aby nie doszło do tragedii. Przybyli na miejsce policjanci udzielili mężczyźnie pomocy, a następnie przekazali do pod opiekę członków rodziny.

 

Do podobnego zajścia w tym samym czasie doszło również na drodze wojewódzkiej nr 538 w okolicach Rybna, gdzie według zgłoszenia jednego z kierowców na drodze miał leżeć i tamować ruch nietrzeźwy mężczyzna. Dojeżdżając na miejsce policjanci zauważyli idącego drogą poza terenem zabudowanym pieszego bez żadnych elementów odblaskowych, który najprawdopodobniej chwilę wcześniej leżał na jezdni. Okazało się, że również w tym przypadku mężczyzna jest pod znacznym wpływem alkoholu. Policjanci po wykonaniu z nim czynności przekazali go rodzinie.

 

Obaj mężczyźni za popełnione wykroczenia odpowiedzą teraz przed sądem.

 

Należy podkreślić, że takie zachowania są karygodne, skrajnie nieodpowiedzialne i mogą skutkować śmiercią lub poważnymi obrażeniami samych pieszych, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Strach pomyśleć, co mogło się zdarzyć gdyby nie szybka, czujna i zdecydowana postawa kierujących. Osoby spożywające alkohol, szczególnie w dużych ilościach nie powinny poruszać się po drodze. Alkohol znacznie spowalnia reakcje na bodźce zewnętrzne, zaburza prawidłowe widzenie i ruch, zachowanie jest nieprzewidywalne dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętać również trzeba, że to właśnie alkohol jest jednym z głównych powodów wypadków drogowych.

 

Policja apeluje o rozwagę i powstrzymywanie się od spożywania wysokoprocentowych trunków kiedy planujemy poruszać się pieszo po drodze. Najlepiej zapewnić sobie wcześniej środek transportu i pomoc trzeźwych osób.

 

Ponadto policjanci przypominają o obowiązku posiadania elementu odblaskowego przez osoby poruszające się po zmroku w terenie niezabudowanym. W każdym przypadku posiadanie takiego elementu znacząco przyczynia się do zwiększenia naszej widoczności przez kierujących pojazdami a tym samym poprawy naszego bezpieczeństwa.

 

KPP


Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).