Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Sesje gminne będą transmitowane [FILM]

15-05-2018
Fot. Od nowej kadencji wszystkie sesje rad gminnych i posiedzenia komisji stałych będą transmitowane w internecie (fot. RW).

Wkrótce wszystkie sesje i posiedzenia komisji stałych będą nagrywane i transmitowane na żywo. Niezbędna do tego infrastruktura musi powstać do końca roku.

 

- W związku ze zmianami przepisów dotyczących jawności i transparentności przeprowadzania sesji i komisji wszystkie komisje i sesje będą transmitowane od nowej kadencji, czyli od grudnia 2018 roku. W związku z tym gminy będą musiały wyposażyć sale, na których odbywają się sesje czy komisje w sprzęt audiowizualny, czyli kamery do nagrywania z jednoczesnym przekazem internetowym oraz urządzenia do głosowania, które będą rejestrowały w jaki sposób poszczególni radni głosują. W naszym przypadku są to koszty na sam sprzęt ponad 50 tysięcy złotych, do tego wykonaniu i obsługa całego systemu. Będą to dość spore koszty – tłumaczy wójt Paweł Cieśliński.

 

Cały system gmina musi przygotować już teraz, ponieważ pierwsza sesja nowej kadencji, która odbędzie w grudniu musi już być nagrywana i transmitowana.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).