Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Działdowska Noc Kulturalna

14-05-2018
Fot. Działdowska Noc Kulturalna. (Fot. UM Działdowo)

11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego odbyła się Działdowska Noc Kulturalna. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane przez radnych drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta, a także pierwsze działanie podjęte we współpracy z "Trójką". Impreza była skierowana do dzieci i młodzieży z klas IV-VII ze wszystkich działdowskich szkół podstawowych. Jej celem było zaznajomienie młodych mieszkańców naszego miasta ze znaczeniem pojęcia kultury oraz zachęcenie do działania na rzecz lokalnego dziedzictwa kulturowego.

 

Tego wieczoru dzieci uczyły się m.in. składać origami, tańczyć, lepić z masy solnej. Brały też udział w przeróżnych konkurencjach i zabawach. Odbył się też niezwykły pokaz walk rycerskich w wykonaniu członków Działdowskiego Bractwa Rycerskiego. Chętni mogli wcielić się w rolę rycerzy i spróbować swoich sił w walkach na piankowe miecze. Nie zabrakło także profesjonalnych warsztatów składania serwetek i krojenia warzyw, które poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie wraz ze swoimi nauczycielami. Przygotowali oni także przepyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy.

 

Zakończenie tego spotkania organizatorzy uświetnili zabawami integracyjnymi oraz wspólnym zatańczeniem "Belgijki". Mamy nadzieję, że uczestnicy miło spędzili czas i wynieśli ze sobą niezapomniane wrażenia.

 

Do akcji przyłączy się Zespół Szkół w Malinowie:

 

 - Przygotowaliśmy poczęstunek, warsztaty dekoracji stołu i kulinarnego savoir vivre. Dominik Sieński, uczeń klasy II Technikum w Malinowie zaprezentował mistrzowskie techniki krojenia warzyw. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za świetną atmosferę. Cieszymy się że mogliśmy pomóc - mówi dyrektor Piotr Dercz.

 

tekst: Karolina Kłosowska

zdj.: Joanna Niedzielska, Karol Wrombel

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).