Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Umowa na nowe plaże podpisana [FILM]

13-05-2018
Fot. We wrześniu rozpocznie się budowa nowych plaż w Gm. Rybno (fot. UG Rybno).

Gmina Rybno posiada najwięcej jezior spośród wszystkich w powiecie działdowskim. Wkrótce powstaną nowe plaże, których wciąż brakuje.

 

Gmina Rybno posiada najwięcej jezior spośród wszystkich w powiecie działdowskim. Mimo to mieszkańcom doskwierał brak plaż lub ich nienależyty stan.

 

- Stąd te inwestycje i stąd dzisiejsze podpisanie umowy i przetarg na wykonanie tych plaż. Dziś podpisaliśmy umowę na ich wykonanie z panem Zgliczyńskim. Liczę na to, że do końca przyszłego roku się z tym wyrobi i będziemy mieli fajną plażę w Grądach o cichym charakterze oraz na jeziorze Zarybinek. To początek plaż, które powinniśmy mieć w każdej miejscowości. To rozwija nas turystycznie, mamy większe obroty w sklepach, restauracjach i gospodarstwach agroturystycznych. Procedury związane z uzyskaniem wszystkich zgód są bardzo czasochłonne, nasze zbiorniki znajdują się w Naturze 2000, i żeby uzyskać jakiekolwiek prawo do inwestowania, zrobienia pomostu itp. to trwa bardzo długo, pozwolenia pozyskiwaliśmy 2 lata. Teraz już wszystko jest w rękach wykonawcy. Zacznie pracować od 1 września do końca lutego, bo później już się przyroda ożywia i nie wolno wykonywać jakichkolwiek prac inwestycyjnych – tłumaczy wójt Tomasz Węgrzynowski.

 

Wykonawca przyznaje, że tego typu przedsięwzięcia to dla niego nowość, ale zapewnia, że wszystko pójdzie zgodnie z planem:

 

- Być może jedną i drugą budowę zaczniemy jednocześnie. Zakres prac jest zgodny ze specyfikacją, będziemy też współpracować z ochrona środowiska. Zakończenie całej inwestycji to początek marca. W zakres inwestycji wchodzi: nowe molo, odnowiona linia brzegowa i jej umocnienie. W Grądach będzie umocniona skarpa, będą wykonane schody, mur oporowy, małe molo i zagospodarowana linia brzegowa. To będzie bardzo ładna inwestycja. Dla nas to również ciekawa inwestycja i z miłą chęcią ją wykonamy, bo jest to dla nas coś nowego – mówi wykonawca Wojciech Zgliczyński.

 

Przed rozpoczęciem przyszłorocznego sezonu obie plaże będą gotowe. W perspektywie zaś znajdują się modernizacje kolejnych.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).