Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Nowa karetka typu P w Działdowie od czerwca?

08-05-2018
Fot. Nowa karetka typu P w Działdowie od czerwca? (Fot. SP ZOZ)

Już od 1 czerwca br. nowa karetka zespołu ratownictwa medycznego typu P w Działdowie?

 

Jak się dowiedzieliśmy dzięki staraniom radnych samorządu powiatu i dyrekcji SP ZOZ w Działdowie oraz po złożeniu kolejnego wniosku o zmianę Planu Ratownictwa Medycznego w Województwie Warmińsko-Mazurskim przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego do Ministra Zdrowia, od 1 czerwca br. najprawdopodobniej zostanie uruchomiona długo oczekiwana dodatkowa karetka typu P.  Jest to na razie wiadomość nieoficjalna, ale pochodząca z Urzędu Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

Przypomnijmy, że sprawa alokacji zespołu ratownictwa medycznego typu „P” z Działdowa do Rybna trwa od 12 maja 2016 r., kiedy to wojewoda Artur Chojecki podjął decyzję o takim rozwiązaniu, powołując się na usprawnienie systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w Województwie Warmińsko-Mazurskim, bez wnikliwego rozpatrzenia analizy po wprowadzeniu takiej zmiany, jaką przesłała wojewodzie dyrektor SP ZOZ w Działdowie Elżbietę Leżuchowską. Od tego momentu zarówno Rada Powiatu Działdowskiego, jak i Rada Gminy Iłowo-Osada oraz przewodniczący Rady Społecznej przy SP ZOZ w Działdowie Marian Janicki, wielokrotnie interweniowali w tej sprawie u Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i u Ministra Zdrowia.

 

 - „Reorganizacja” i pojawienie się dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego w Działdowie była już wielokrotnie zapowiadana, zatem dopóki nie pojawi się oficjalna decyzja w tej sprawie, należy się troszeczkę wstrzymać, a wykorzystywanie tej „uciążliwości”, jaką jest wydłużony czas dojazdu zespołów ratowniczych do pacjentów z naszego powiatu przez polityków, którzy nie mają nic wspólnego z właściwymi działaniami w tej sprawie, a którzy działali wręcz odwrotnie, jest nieetyczne - dodaje na koniec starosta Marian Janicki.

 

Info.: Powiat Działdowski

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).