Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

1 czerwca dostaniemy dodatkową karetkę!

08-05-2018
Fot. Pierwszego czerwca działdowski szpital otrzyma dodatkową karetkę wraz z dodatkową obsługą – informuje członek Rady Społecznej Michał Struzik. (Fot. RW)

Pierwszego czerwca działdowski szpital otrzyma dodatkową karetkę wraz z dodatkową obsługą – informuje członek Rady Społecznej Michał Struzik.

 

 - W ostatnim czasie dość emocjonalnie trwała dyskusja na temat usytuowania karetki na terenie Powiatu Działdowskiego. Jako członek Rady Społecznej z ramienia Wojewody od dłuższego czasu podejmowałem działania w kierunku nie tyle zmiany usytuowania karetki i zabrania jej z terenu Rybna ile usytuowania przy szpitalu w Działdowie dodatkowej karetki z dodatkową obsługą. Rzeczywiście trochę to czasu zajęło, ale starania przyniosły sukces. Zapadła decyzja o kolejnej lokacji karetki typu P przy SP ZOZ w Działdowie. Mam nadzieję, że emocje opadną a spraw tego typu nie załatwia się przez apele i inne tego typu działania a twardą argumentacją. Taką argumentację starałem się przedstawić Wojewodzie Warmińsko Mazurskiemu i rzeczywiście została przyjęta i odpowiedni wniosek został skierowany do Ministerstwa Zdrowia. tam również uzyskał akceptację. Nowy zespół karetki będzie funkcjonował już od 1 czerwca i rozwiąże to problemy Działdowa i Iłowa. Mam nadzieję, że poprawi to komfort psychiczny i fizyczny naszych mieszkańców i mam nadzieję, że w najbliższym czasie nasi mieszkańcy to docenią. Nie chcę tu prowadzić jakiejkolwiek działalności politycznej. To było tylko i wyłącznie dla naszych mieszkańców i ich dobra, dlatego też nie chcę, by moja wypowiedź miała wydźwięk polityczny. Jestem członkiem Rady Społecznej i działam dla dobra mieszkańców i taka tu jest moja rola – powiedział Michał Struzik.

 

To dobre wieści dla całego powiatu: mieszkańcy Działdowa czy Iłowa-Osady nie będą już czekać na przyjazd karetki z Rybna a mieszkańcom Rybna nie zostanie odebrana obecnie tam stacjonująca.

 

MO


Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).