Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Sygnalizacji świetlnej nie będzie [FILM]

08-05-2018
Fot. Na skrzyżowaniu ulic Mławskiej i Wolności nie będzie sygnalizacji świetlnej (fot. RW).

Temat sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Mławskiej i Wolności powrócił po raz kolejny. Burmistrz nie ma niestety dobrych wieści.


Podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miasta Działdowo radny Andrzej Tessar wrócił do tematu możliwości zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Męczenników z ulicą Wolności. Burmistrz nie miał dobrych wieści.

 

- Zarząd Dróg Wojewódzkich nie widzi takiej potrzeby, nie widzi tez potrzeby fotoradaru, natomiast widzi potrzebę przebudowania przejścia dla pieszych na ulicy Mławskiej. To będzie aktywne przejście dla pieszych, mają być zamontowane w tym przejściu diody LED, które będą migały, dodatkowe oświetlenie i oznakowanie sprawi, że będzie ono bardziej widoczne. Dostaliśmy takie zapytanie, czy jesteśmy gotowi partycypować w kosztach: oczywiście tak.

 

Burmistrz poinformował również, że Zarząd Dróg Wojewódzkich jeszcze w tym roku chce ogłosić przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej od ronda przy hucie do wiaduktu kolejowego przy drodze na Burkat.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).