Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Nowoczesne pracownie oficjalnie otwarte [FILM]

26-04-2018
Fot. W Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnych pracowni obróbki skrawaniem (fot. RW).

W ZSZ w Iłowie-Osadzie oficjalnie otwarto nowoczesne pracownie z obrabiarkami konwencjonalnymi i sterowanymi numerycznie.

 

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków UE, przy współudziale Samorządu Powiatowego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, przedsiębiorcy, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, partnerskiej uczelni - Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie oraz gimnazjaliści.

 

- Są to pracownie, które mam nadzieję wpłyną na rozwój kształcenia praktycznego na naszym terenie, w powiecie działdowskim i gminie Iłowo. Uważam, że na dzień dzisiejszy nasza szkoła spełnia wszystkie kryteria żeby kształcić przyszłych specjalistów i fachowców w zawodach technicznych – powiedział Jacek Markiewicz, dyrektor ZSZ w Iłowie – Osadzie.

 

Na stworzenie nowoczesnych pracowni do kształcenia w zawodzie techniki mechanik placówka uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ponad 400 000 zł. Wkład własny w kwocie ponad 43 tys. zł. wniosło Starostwo Powiatowe w Działdowie. W chwili obecnej są to najbardziej nowoczesne pracownie w powiecie działdowskim, kształcące specjalistów w dziedzinie obróbki skrawaniem.

 

- Jestem przekonany, że te działania przyczynią się do rozwoju kształcenia zawodowego, które zgodnie z doktryną rządową ma polegać na reaktywacji kształcenia zawodowego. Sądzę, że działania dyrekcji służą nie tylko rozwojowi kształcenia zawodowego, ale i jego podniesienia jego jakości, by dostosować je do wymogów i potrzeb lokalnego rynku pracy – powiedział Marian Brandt, vice Starosta działdowski.

 

Zadowolenia z kształcenia specjalistów do obsługi urządzeń sterowanych numerycznie nie kryli również lokalni przedsiębiorcy. Inicjatywę dyrekcji placówki i władz samorządowych chwalili Gabriel Chojak, Prezes Zarządu firmy Dekorglass oraz Teresa Miecznik, reprezentująca 3 firmy: Heinz Glas, Heinz Plastics i 2HD.

 

Oficjalne otwarcie pracowni zbiegło się z Dniami Otwartymi w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie. Jeszcze do końca tygodnia placówka będzie otwarta dla wszystkich osób, które będą chciały ją odwiedzić, by zapoznać się z jej ofertą edukacyjną.

 

RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).