Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

1,9 mln zł na budowę ulicy Traugutta [FILM]

25-04-2018
Fot. Trwa budowa ulicy Traugutta w Działdowie. Koszt inwestycji to prawie 2 miliony zł (fot. MO).

Trwa budowa ulicy Traugutta w Działdowie. Za 1,9 mln zł zostanie wykonana nawierzchnia, chodnik, kanalizacja deszczowa i oświetlenie.

 

- Jesteśmy świadkami budowy od podstaw kolejnej ulicy, tym razem jest to ulica Traugutta. Mieszkańcy tej ulicy pierwsze pismo o jej remont złożyli dokładnie 25 lat temu. Wypada mi tylko ich przeprosić, ze musieli tyle czekać, ale przyjąłem, że w tej kadencji ta ulica musi być pobudowana, dlatego, że to jest jedna z najstarszych ulic w naszym mieście, która jest nieutwardzona. Zakres prac jest bardzo złożony, dlatego, że musimy wykonać odwodnienie deszczowe. Po jej wybudowaniu zostanie utwardzona nawierzchnia kostka brukową a także oświetlenie zostanie wymienione na LEDowe – mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.

 

Koszt inwestycji jest spory, wynosi niemal 2 miliony złotych. Miasto złożyło do wojewody wniosek o dofinansowanie inwestycji i jest spora szansa na jego otrzymanie.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).