Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Powstanie Dom Pracy Twórców [FILM]

24-04-2018
Fot. W budynku po byłej stajni powstanie w Płośnicy Klub Lokalnych Twórców (fot. MO).

Wkrótce w Płośnicy powstanie Klub Lokalnych Twórców. Na ten cel zaadoptowany zostanie budynek po byłej stajni.

 

Czegoś takiego w naszym regionie jeszcze nie było. Oto informacja, która ucieszy wszystkie wrażliwe na kulturę, szczególnie regionalną osoby: wkrótce w Płośnicy powstanie Klub Lokalnych Twórców.

 

- Gmina Płośnica otrzymała dofinansowanie na dostosowanie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy na przebudowę budynku obok urzędu. W budynku tym powstanie Dom Twórców Ludowych. Dofinansowanie to kwota 1 milion 900 tysięcy złotych a całkowita kwota projektu to 2 miliony 400 tysięcy złotych – mówi wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

W zmodernizowanym obiekcie znajdzie się sala widowiskowo-teatralna, dwie pracownie edukacji kreatywnej do zajęć choreograficznych i edukacji kreatywnej oraz Klub Lokalnych Twórców.

 

- Poza tym będzie punkt informacji turystycznej. Zadanie ma być wykonane w ciągu jednego roku i jak tylko znajdziemy wykonawców uda nam się ten obiekt oddać do użytku i mam nadzieję, że będzie tętnił życiem, ponieważ w naszym starym GOKu miejsca jest mało a potrzeby są duże, jest wielkie zainteresowanie naszymi działaniami kulturalnymi – podkreśla wójt.

 

Przed II wojną światową w omawianym obiekcie znajdowała się stajnia, obecnie pełni funkcje magazynowe, wkrótce zaś ma szansę zyskać całkiem nowe oblicze.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).