Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Zobacz, kiedy stadion będzie gotowy [FILM]

20-04-2018
Fot. Prace remontowe na działdowskim stadionie dobiegają końca (fot. MO).

Dobiegają końca prace związane z modernizacją części lekkoatletycznej działdowskiego stadionu. Kolor ma być niespodzianką.

 

Do 30 czerwca mają jeszcze potrwać prace związane z modernizacją części lekkoatletycznej działdowskiego stadionu. Kolor ma być niespodzianką.

 

Prace na działdowskim stadionie zostały w ubiegłym roku wstrzymane ze względu na nieodpowiednie zagęszczenie nawierzchni. Po wykonaniu badań generalny wykonawca wrócił na plac budowy a prace modernizacyjne zmierzają do mety.

 

- Dobiega końca realizacja naszej kolejnej sztandarowej inwestycji. Realizujemy modernizację stadionu pod kątem lekkoatletycznym i ta inwestycja ma być wykonana do końca czerwca 2018 roku i wierzę, że się uda. Przypomnę tylko, że w zeszłym roku warunki pogodowe nie sprzyjały tej inwestycji. Mamy dofinansowanie ponad milion złotych i pozwolenie na dokończenie tej inwestycji w tym roku. Za nami widzimy płytę stadionu po wylanej masie asfaltowej a potem już tylko syntetyczna nawierzchnia – mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.

 

Dyrektor działdowskiego MOSiRu zapewnia, że najtrudniejsze już za nami i termin zakończenia prac nie jest zagrożony:

 

- Część prac jest już wykonana, teraz prace typowo ogrodowe oraz budowa ogrodzenia. Po 2 – 3 tygodniach będziemy przymierzać się do kładzenia tartanu. Do 30 czerwca prace na działdowskim stadionie powinny się zakończyć, zostało tartanowanie i wyznaczanie linii startowych, więc troszeczkę tych prac zostało, ale te najcięższe mamy za sobą – dodaje Dyrektor MOSiRU Grzegorz Kaszubski.

 

Wiele osób zastanawia się, po co nam stadion, gdy nie ma klubu sportowego:

 

- Pytanie zasadne a odpowiedź szybka: MKS Działdowo został już zarejestrowany, jesteśmy na etapie spraw formalnych. Po stronie burmistrza jest jeszcze znalezienie odpowiednich środków ale my nigdy nie oszczędzaliśmy na sporcie i na kulturze. Warunek jest jeden – rozliczenie i wydatkowanie tych pieniędzy musi być w pełni transparentne i taki cel został postawiony przed zarządem MKS Działdowo – kończy burmistrz.

 

Inwestycja, na którą otrzymaliśmy prawie 1,3 mln zł rządowego dofinansowania będzie ukończona do połowy roku.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).