Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Oto efekt współpracy wielu samorządów [FILM]

19-04-2018
Fot. Zarząd Województwa, Powiat Działdowski oraz Gmina Rybno podpisały umowę o współfinansowaniu inwestycji na budowę ronda w Tuczkach (fot. MO).

Zarząd Województwa, Powiat Działdowski oraz Gmina Rybno podpisały umowę o współfinansowaniu inwestycji na budowę ronda w Tuczkach.

 

Województwo Warmińsko - Mazurskie, Powiat Działdowski oraz Gmina Rybno podpisały umowę o współfinansowaniu inwestycji na budowę ronda w miejscowości Tuczki na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 538 z drogą powiatową. To niezwykle ważna inwestycja dla całego powiatu, w szczególności zaś dla mieszkańców Gminy Rybno.

 

- Drogą kluczową dla naszej gminy jest droga 538. To droga zarządzana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, jest w katastrofalnym stanie. Kilka lat temu, gdy tworzony był program modernizacji dróg wojewódzkich nasza droga nie została do tych programów włączona. W 2015 roku wójtowie i burmistrzowie wspólnie złożyliśmy propozycję współpracy z marszałkiem na temat modernizacji tej drogi. Takie porozumienie udało mi się zorganizować, marszałek to zaakceptował i od 2015 roku trwają prace związane z projektowaniem całego odcinka tej drogi. A dziś konsumujemy wymierny efekt – podpisanie umowy z wykonawcą na budowę ronda w Tuczkach. To czarny punkt na drodze 538. To będzie początek modernizacji tej drogi, zakończenie planujemy na 2022 rok – mówi Tomasz Węgrzynowski, wójt Gminy Rybno.

 

Zarząd Województwa podkreśla, że prace na omawianej drodze są możliwe dzięki dobrej współpracy samorządów:

 

- Podpisaliśmy porozumienia o współpracy z samorządem gminnym i powiatowym dotyczącego budowy ronda łączącego drogę wojewódzką 538 z drogą powiatową. Cieszymy się, że powstają kolejne obiekty a jedyną na to możliwością jest współpraca samorządów. Szczerze wyrazy uznania dla tych samorządów i gratulacje za to, że wspólnie możemy robić ciekawe inwestycje – dodaje Marcin Kuchciński, członek Zarządu Województwa Warmińsko Mazurskiego.

 

Ze współpracy jest zadowolony również Zarząd Powiatu Działdowskiego:

 

- Jak zwykle współpraca z gminami szczególnie w zakresie budowy infrastruktury drogowej. w tym przypadku jedna z gorszych dróg wojewódzkich w naszym powiecie to droga 538. Z inicjatywy samorządów i marszałka województwa podjęliśmy decyzję o jej przebudowie. Jest program na kilka lat podzielony na etapy i jednym z nich jest budowa ronda na trasie Tuczki – Rybno – Marian Janicki, starosta działdowski.

 

- Jest to pierwszy etap realizacji dużo większego zadania mającego w zakresie Zarząd Wojewódzki Dróg w Olsztynie – budowa i modernizacja drogi 538. Powiat z samorządem gminnym zdeklarował się do pomocy finansowej. Udział powiatu wynosi 400 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że budowa tego ronda zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i przejście do miejsc zamieszkania jak i do dworca PKP – Marian Brandt wicestarosta działdowski.

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie podpisał już z wykonawcą umowę na realizację tego zadania:

 

- Każde rondo spowalnia ruch, ruch staje się bezpieczny. W związku z tym jest to znaczna poprawa bezpieczeństwa na drodze i powiatowej i wojewódzkiej. To właściwy kierunek działania - Jan Kopiczyński, Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane w Brodnicy

 

Całkowita wartość inwestycji wynosi 2 miliony 300 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia prac ustalono na 31 sierpnia.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).