Dziś jest Wtorek, 24 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Aleksy, Egbert, Fidelisa, Grzegorz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach

16-04-2018
Fot. Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. (Fot. KPP)

Działdowscy policjanci ogniwa ruchu drogowego z Działdowa prowadzili działania w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 

11 kwietnia po raz kolejny odbyły się wzmożone działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu działdowskiego. Miały one na celu wyeliminowanie głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz prawidłowe zachowanie względem innych użytkowników dróg. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prawidłowość oświetlenia rowerzystów oraz posiadanie elementów odblaskowych przez pieszych.

 

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali łącznie 42 pojazdy i zbadali trzeźwość 40 kierowców. Policjanci nałożyli 14 mandatów karnych, w tym głównie za przekroczenie prędkości i nie stosowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym (pasów i fotelików) przez kierujących pojazdami. W jednym przypadku policjanci skierują  wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymali 4 dowody rejestracyjne od pojazdów.

 

Policjanci w dalszym ciągu będą  prowadzić regularnie wzmożone działania w kierunku poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu działdowskiego.

 

Poza realizacją własnych działań policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność, oraz przestrzeganie przepisów drogowych. Należy pamiętać, że warunki pogodowe są wciąż zmienne  niebezpieczne i niestety mogą być przyczyną groźnych zdarzeń na drogach.

 

KPP

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).