Dziś jest Wtorek, 24 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Aleksy, Egbert, Fidelisa, Grzegorz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Poznali zasady bezpiecznego poruszania się

16-04-2018
Fot. Poznali zasady bezpiecznego poruszania się. (Fot. KPP)

Uczniowie z Niechłonina poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, dowiedzieli się czym jest i jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz czym zajmuje się formacja umundurowana, jaką jest Policja. Wszystko to podczas spotkania w szkole z policjantką z działdowskiej jednostki policji.

 

Wczoraj (11.04.18 r.) z wizytą w Szkole Podstawowej w Niechłoninie gościła policjantka z Działdowa. Funkcjonariuszka zajmująca się na co dzień sprawami osób nieletnich spotkała się z przedszkolakami oraz uczniami wszystkich klas, od pierwszej zaczynając na siódmej kończąc. Najmłodsi wychowankowie szkoły przypomnieli sobie zasady właściwego korzystania z drogi, przepisy dotyczące przechodzenia przez jezdnię oraz bezpiecznego zachowania w środowisku szkolnym i poza szkołą. Policjantka sprawdziła znajomość numerów alarmowych przez dzieci oraz czy potrafią prawidłowo zareagować w sytuacji zagrożenia.

 

Uczniom starszych klas policjantka przypomniała czym jest demoralizacja i jakie czyny karalne popełniają osoby nieletnie oraz uświadomiła im, jaka odpowiedzialność ciąży na osobach nieletnich, które wejdą w konflikt z prawem i jakie są tego konsekwencje.

 

Ponadto młodzież dowiedziała się czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i w jaki sposób można skorzystać z tego narzędzia by nawiązać współpracę z policją i zadbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Policjantaka omówiła zasady rekrutacji i dobór do służby w Policji. Przedszkolaki otrzymały na koniec kolorowanki przypominające zasady brd, a starsi uczniowie zaproszenie na Komendę Powiatową Policji w Działdowie i spotkanie z policjantami w ramach Otwartych Jednostek Policji.

 

KPP

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).