Dziś jest Wtorek, 24 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Aleksy, Egbert, Fidelisa, Grzegorz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Kaskadowy pomiar prędkości

16-04-2018
Fot. Kaskadowy pomiar prędkości. (Fot. KPP)

Policjanci z powiatu działdowskiego wspólnie z funkcjonariuszami z sąsiedniego powiatu nidzickiego prowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania wymierzone są w kierowców przekraczających dozwoloną prędkość i nie stosujących się do przepisów brd.

 

„Kaskadowy pomiar” prędkości to działania, których celem jest przede wszystkim egzekwowanie od kierowców przestrzegania prędkości. Polega to na dokonywaniu pomiaru prędkości w tym samym czasie w różnych punktach tej samej drogi.

 

Wczorajsze działania prowadzone były na drodze wojewódzkiej W 545 i uczestniczyły w nich 4 patrole ruchu drogowego z Działdowa oraz Nidzicy. Działdowscy policjanci dokonali 30 kontroli drogowych, w tym w 5 przypadkach dotyczyły kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

 

Należy pamiętać, że to wciąż nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych w naszym kraju. Dlatego też działania policjantów skoncentrowane są na ujawnianiu tego typu wykroczeń. Podobne akcje będą realizowane również w najbliższym czasie na innych drogach przy współpracy z policjantami z ościennych powiatów.

 

KPP

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).