Dziś jest Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Egon, Idzi, Jerzy, Wojciech
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Dekorglass pewnie odegrał się Spójni (3:0) [FILM]

15-04-2018
Fot. Rewanżowy pojedynek Dekorglassu ze Spójnią Warszawa zakończył się zwycięstwem drużyny z Działdowa 3:0 (fot. RW).

Spójnia Warszawa doznała dotkliwej porażki w rewanżowym pojedynku z Dekorglassem. Była to już czwarta pod rząd wygrana naszych tenisistów.

 

Tenisiści stołowi drużyny Dekorglass Działdowo kontynuują zwycięską passę. Zawodnicy Piotra Kołacińskiego pokonali Spójnię Warszawa, równie szybko jak drużynę z Bydgoszczy. Wygrana z beniaminkiem rozgrywek Lotto Superligi jest o tyle cenna, że w poprzedniej konfrontacji to właśnie Spójnia odniosła zwycięstwo 3:1. Pogromcą drużyny z Działdowa okazał się jej były zawodnik Patryk Chojnowski.

 

Tym razem Patryk zdołał ugrać tylko jednego seta i był to największy wyczyn drużyny z Warszawy.

 

- W dzisiejszym spotkaniu zrewanżowaliśmy się za porażkę z pierwszej rundy 3:1. Dziś wygrana 3:0. Ten wynik nie odzwierciedla tego, co się działo, w dwóch pierwszych partiach. W pierwszej grze to Paweł Fertikowski wyprowadził nas na znakomitą pozycję, pokonując Piotra Chodorskiego, z którym nie lubi grać. To zawodnik, który mu nie pasuje, wielokrotnie z nim przegrywał, również 1:3 w pierwszej rundzie. Czekało go ciężkie zadanie, ale mu podołał. Był na pozycji nr 1 i to na nim spoczywała odpowiedzialność za wynik spotkania i Paweł udźwignął to zadanie. W drugiej grze Wang Yang również zrewanżował się Patrykowi Chojnowskiemu za porażkę z pierwszej rundy 0:2. W pierwszym secie było widać, że jeszcze nie znalazł właściwego rytmu i koncentracji. Przegrał go, ale kolejne trzy dość przekonywująco padły jego łupem i wtedy stało się jasne, że wygramy ten pojedynek, gdyż w trzeciej grze wieczoru najłatwiejsze zadanie miał Jiri Vrablik, gdzie grał z najsłabszym zawodnikiem całej Superligi – prezesem Klubu Spójni Krzysztofem Stępniem. Był to absolutnie mecz bez historii. Cieszymy się z tego zwycięstwa. Ja szczególnie, gdyż był to czwarty pojedynek w maratonie – 3 mecze ligi polskiej + mecz rewanżowy pucharu ETTU. Wszystkie te mecze rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść, z maksymalną liczbą punktów. Cieszę się, że zawodnicy wytrzymali fizycznie i psychicznie – mówi Piotr Kołaciński, trener drużyny KS Dekorglass.

 

Po serii zwycięstw, zawodników Piotra Kołacińskiego czeka zasłużony odpoczynek, a po nim przygotowania do walki o najwyższe laury.

 

- Cieszymy się, że zamknęliśmy rozdział tych czterech pojedynków, teraz mamy chwilę odpoczynku. Spotkamy się dopiero w maju w pojedynku ligowym z drużyną z Gdańska, a dwa dni później zaczynamy batalię w finale pucharu ETTU – dodaje Piotr Kołaciński.

 

Kolejny pojedynek w ramach Lotto Superligi Dekorglass rozegra na wyjeździe w dniu 11 maja, a jego przeciwnikiem będzie AZS Gdańsk.

 

Dekorglass Działdowo – Spójnia Warszawa 3:0

Paweł Fertikowski - Piotr Chodorski 3:0 (12:10 | 11:7 | 11:6)

Wang Yang - Patryk Chojnowski 3:1 (4:11 | 11:1 | 11:7 | 11:5)

Jiri Vrablik - Krzysztof Stępień 3:0 (11:1 | 11:2 | 11:1)


RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).