Dziś jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Kaja, Leon, Łukasz, Sotera
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

DELFIN Rybno zaprasza piłkarzy i zapaśników [FILM]

13-04-2018
Fot. GSZS Delfin Rybno jest jedną z najmłodszych na Warmii i Mazurach organizacją powołaną do upowszechniania kultury fizycznej i sportu (fot. MO).

Gminny Szkolny Związek Sportowy DELFIN Rybno działający już od 17 lat z roku na rok staje się coraz większy. W chwili obecnej siedmiu trenerów trenuje sześć grup przyszłych wielkich piłkarzy i jedną sekcję znakomitych zapaśników i zapaśniczek.

 

Gminny Szkolny Związek Sportowy DELFIN Rybno działający już od 17 lat z roku na rok staje się coraz większy. W chwili obecnej siedmiu trenerów trenuje sześć grup przyszłych wielkich piłkarzy i jedną sekcję znakomitych zapaśników i zapaśniczek.

 

- Zapasy odbywają się dwa razy w tygodniu w hali przy Szkole Podstawowej w Rumianie dzięki uprzejmości pani dyrektor Hanny Kirchhof. Treningi piłki nożnej odbywają się w sześciu grupach: orlik, junior, trampkarz, senior i skrzat. W tej chwili zatrudniamy siedmiu trenerów - Jan Rozentalski, prezes Klubu Delfin Rybno.

 

Trenerzy tłumaczą, dlaczego zabawę z piłką warto zacząć już od najmłodszych lat:

 

- Trening z żakami to głównie zabawa z piłką. Staramy się rozwijać umiejętności ogólne. Nie jest to typowo trening piłkarski. Nie jest o granie w piłkę a kopanie piłki. Chłopcy są bardzo zaangażowani, staramy się, żeby te treningi były urozmaicone. Głównie przez zabawę można ich zachęcić, żeby regularnie stawiali się na treningach - mówi trener Radosław Wasielewski.

 

- Treningi skupiają się na zabawie, na tym, żeby zaszczepić w młodych adeptach futbolu tę żyłkę piłkarza i żeby to się rozwijało i kształtowało współzawodnictwo w małych piłkarzach. Na treningach trampkarzy jest od 12 do 15 osób z rocznika 2003 i młodsi. Teraz, co ciekawe będziemy reprezentowali gminę i klub w I Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy. Myślę, ze pokażemy się z dobrej strony, choć będzie to nasz debiut. Na treningach panuje dobra atmosfera, piłkarze są zmotywowani. Teraz zostaną zakupione nowe stroje, za co dziękuję zarządowi i prezesowi Janowi Rozentalskiemu, za to, że przychylnie podchodzi do wszelkich inicjatyw i można liczyć na duże wsparcie - mówi trener Karol Rykaczewski.

 

Zainteresowanie zarówno wśród młodzieży jak i rodziców jest coraz większe a na zajęciach pojawia się coraz więcej dzieci:

 

- Wyszła ta inicjatywa od rodziców i została założona grupa skrzatów. Pracujemy raz w tygodniu i zainteresowanie jest duże. Na początku miałem 15 maluszków, teraz około 12. Zainteresowanie się zwiększyło i została założona druga grupa, którą prowadzi Mariusz Dudziński. Mamy wiec około 30 skrzatów w naszym klubie z rocznika 2011 i młodsi. W treningach pomagają rodzice, za co bardzo dziękuję - mówi trener Karol Rykaczewski.

 

Trenerzy nie ukrywają, że z zajęć z dziećmi czerpią sporo satysfakcji i ich zdaniem warto młodzież trenować:

 

- Myślę, że warto. Przede wszystkim dla uśmiechu, dla zabawy i dla ogólnego rozwoju dzieci. Myślę, że warto odciągać ich od komputerów – dodaje Radosław Wasielewski.

 

GSZS Delfin Rybno jest jedną z najmłodszych na Warmii i Mazurach organizacją powołaną do upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Działanie klubu wspierają lokalne władze:

 

- Dzięki uprzejmości władz Gminy Rybno, które są przychylne dla sportu, głównie dzięki wójtowi Tomaszowi Węgrzynowskiemu nasz klub się rozwija. Mamy bardzo dobre stosunki z wójtem. Treningi odbywają się na obiektach OSiRu w Rybnie dzięki uprzejmości pani dyrektor Hannie Bem – dodaje Jan Rozentalski.

 

Zapraszamy do Gminnego Szkolnego Związku Sportowego DELFIN Rybno! Osoby zainteresowane rozpoczęciem przygody ze sportem prosimy o kontakt z koordynatorem Radosławem Wasielewskim: e-mail: wasylek4@op.pl, tel. 507 614 364. Zapraszamy!

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).