Dziś jest Wtorek, 24 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Aleksy, Egbert, Fidelisa, Grzegorz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Pokonaliśmy ZOOLeszcz Gwiazdę 3:0 [FILM]

13-04-2018
Fot. Pokonaliśmy ZOOLeszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:0. (Fot. MO)

Półtorej godziny wystarczyło tenisistom Dekorglassu by przed własną publicznością rozprawić się z zespołem ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz.

 

Zwycięstwa się spodziewaliśmy, ale nie tak łatwego:

 

 - Dzisiejsze spotkanie zakończyło się naszym pełnym sukcesem trzy do zera. Od początku do końca przebiegało pod nasze dyktando. Chao Zhang pokonał Viacheslava Burova 3:1, choć spodziewaliśmy się po nim lepszej gry. Zdecydowanym bohaterem spotkania był Wang Yang pokonując Cai Wei – 3:0, nie spodziewaliśmy się aż tak łatwej gry. Kropkę na „i” postawił oczywiście Paweł Fertikowski pokonując Mateusza Ufnala 3:0, od początku do końca był maksymalnie skoncentrowany. Teraz ze Spójnią Warszawa postaramy się zaprezentować z jak najlepszej strony – mówi trener KS Dekorglass Piotr Kołaciński.

 

Działdowski Dekorglass ma ostatnio znakomitą passę. Nasi zawodnicy kilka dni temu z Białegostoku również wrócili jako zwycięzcy:

 

 - Mecz w Białymstoku rozpoczął się niekorzystnie dla nas. Znakomicie grał po raz pierwszy u nas nasz nowy nabytek Zhang Chao. Ostatnia gra wieczoru była pełna dramaturgii. Trzy ostatnie piłki tez padły jego łupem czym zapewnił nam kluczowe zwycięstwo, które przywieźliśmy do Działdowa – dodaje trener.

 

Największym sukcesem jest jednak niewątpliwie to, że w rewanżowym meczu półfinałowym nasi tenisiści pokonali u siebie francuski zespół Vaillante Sports Angers 3:1 i tym samym po raz pierwszy w historii zagrają w finale Pucharu ETTU.

 

 - Awansowaliśmy do wielkiego finału. Jest to wielki sukces działdowskiego tenisa stołowego i w ogóle tenisa w Polsce. My stajemy przed szansą zapisania się w historii polskiego tenisa stołowego. Przygotowuję się taktycznie do dwóch spotkań z drużyną z Francji. Mam nadzieję, że będziemy optymalnie przygotowani i pokażemy się z jak najlepszej strony – kończy Piotr Kołaciński.

 

Dekorglass jest trzecią polską drużyną, która wystąpi w finałach Pucharu ETTU tenisistów stołowych.

 

KS DEKORGLASS vs ZOOLESZCZ GWIAZDA (3:0)

 

Chao Zhang vs Viacheslav Burov - 3:1 (9:11 | 11:7 | 11:7 | 11:9)

Wang Yang vs Cai Wei – 3:0 (11:6 | 12:10 | 11:6)

Paweł Fertikowski vs Mateusz Ufnal -3:0 (11:4 | 11:6 | 11:5)

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).