Dziś jest Wtorek, 24 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Aleksy, Egbert, Fidelisa, Grzegorz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Ile okręgów wyborczych w Gm. Działdowo? [FILM]

11-04-2018
Fot. Mieszkańcy Gminy Działdowo będą głosować w tych samych lokalach wyborczych (fot. MO).

Na ostatniej sesji Rady Gminy Działdowo radni podjęli uchwałę dotyczącą ustalenia podziału Gminy na okręgi wyborcze. Wszystko zostaje po staremu.

 

- W związku z tym, ze w Gminie Działdowo nieznacznie zmieniła się ilość mieszkańców w poszczególnych okręgach wyborczych wszystkie nasze dotychczasowe okręgi wyborcze spełniają parametry, które zostały określone, co do wielkości i ilości tych okręgów. Podjęta została uchwała o tej samej ilości okręgów. Będzie tak jak do tej pory 15 okręgów i 15 radnych w Radzie Gminy. Lokale wyborcze tez będą w tych samych miejscach, więc nasi wyborcy nie będą odczuwać jakichś większych zmian i można będzie spokojnie wybory przeprowadzić – tłumaczy wójt Paweł Cieśliński.

 

Do zastanowienia się pozostaje jeszcze głośna ostatnio kwestia wyposażania lokali wyborczych w sprzęt do nagrywania:

 

- Jeśli chodzi o wyposażenie w ten sprzęt to przynajmniej na dzień dzisiejszy zajmuje się tym Krajowa Komisja Wyborcza. Czy będą w stanie to zrealizować, czy zrzuca znów obowiązek na gminę trudno powiedzieć. Wyposażenie wszystkich lokali w Polsce to koszt ponad 200 milionów złotych i czasowo to trudne do zrealizowania. Zamówienie takiej ilości sprzętu i wyposażenie będzie dość kłopotliwe i nie wiem czy realne na najbliższe wybory do zrealizowania – dodaje wójt.

 

Wszystko wskazuje na to, że i w jednym i w drugim przypadku wszystko pozostanie bez zmian.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).