Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Nowy most w Lidzbarku do końca maja [FILM]

07-04-2018
Fot. Prace przy budowie mostu w Lidzbarku potrwają do końca maja (fot. MO).

Zaglądamy na plac budowy jednej z największych inwestycji ostatnich lat w Lidzbarku – budowę mostu nad rzeką Wel wzdłuż ulicy Działdowskiej. Inwestycji przygląda się wiele osób a kibicują szczególnie kierowcy. Uspokajamy – utrudnienia w ruchu potrwają już tylko 2 miesiące.

 

- W trakcie realizacji są prace związane z przebudową mostu wzdłuż ulicy Działdowskiej a w zasadzie prace polegające na zburzeniu starego i budowie zupełnie nowego obiektu mostowego. Prace są bardzo zaawansowane i planujemy ich zakończenie na koniec maja. Dzięki nim powstanie szeroki przejazd dla tranzytu, ale również komfortowe przejścia dla pieszych po obu stronach – mówi burmistrz Maciej Sitarek.

 

Stary, wybudowany w 1954 roku most od lat prosił się o remont, przejścia dla pieszych były wąskie i niebezpieczne, a sam obiekt z roku na rok coraz bardziej zniszczony. Dzięki współpracy Miasta i Gminy Lidzbark z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Marszałkiem Województwa Warmińsko Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem pod koniec maja do użytku oddany zostanie zupełnie nowy obiekt.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).