Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Jan Regulski wyróżniony przez powiat [FILM]

07-04-2018
Fot. Radni wybrali kolejną Osobowość Powiatu Działdowskiego. Wyróżnienie to otrzymał profesor Jan Regulski (fot. MO).

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Działdowskiego radni podjęli uchwałę o nadaniu kolejnej osobie tytułu Osobowość Powiatu Działdowskiego.

 

- W tym przypadku tą osobowością został pan Profesor Jan Regulski, wieloletni nauczyciel w naszym liceum na ulicy Grunwaldzkiej. Kapituła na wniosek naszej Pani Przewodniczącej Anczykowskiej rozpatrzyła wniosek i jednomyślnie podjęła uchwałę o rekomendacji osoby Pana Jana Regulskiego na dzisiejszą sesję, żeby Rada podjęła uchwałę. Radni nie mieli zastrzeżeń, jednogłośnie Pan Jan Regulski został Osobowością Powiatu Działdowskiego na 2018. Jeśli przyjmie ten tytuł, to praktycznie sprawa jest zamknięta. Oczywiście usłyszeliśmy w uzasadnieniu zasługi Pana Regulskiego jako pedagoga, profesora, jego dorobek literacki, patriotyczny sposób pisania treści ale w szczególności jego miłość do ojczyzny lokalnej i Działdowszczyzny. I chyba za to większość radnych zdecydowała się nadać profesorowi ten tytuł – tłumaczy starosta Marian Janicki.

 

Jan Regulski dołączył między innymi do Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, profesora Jerzego Stępnia czy Michała Boniego, któremu z kolei jeden z radnych chce tytuł odebrać:

 

- Jeden z radnych złożył taki wniosek, kapituła rozpatrywała ten wniosek o odebranie tytułu, ale nie uzyskał on akceptacji. Rada go odrzuciła i sprawa jest zamknięta bo regulamin mówi, że aby odebrać komuś tytuł to musi być pozytywny wniosek kapituły. Takiego wniosku nie będzie, czyli sprawa jest zamknięta – ucina starosta.

 

Kapituła przyznała tytuł Osobowości Powiatu Działdowskiego Janowi Regulskiemu. Teraz, by formalnościom stało się zadość główny zainteresowany musi ów tytuł przyjąć.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).