Dziś jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Kaja, Leon, Łukasz, Sotera
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Chcą rozbudować kurniki w Niestoi [FILM]

28-03-2018
Fot. Niestoja to kolejna miejscowość, której grozi ekspansja kurników (fot. MO).

Kurnikowy inwestor wnioskuje o możliwość rozbudowy istniejącej fermy drobiu w miejscowości Niestoja. Czy jest to możliwe?

 

Na ostatniej sesji Rady Gminy Działdowo usłyszeliśmy, że kurnikowy inwestor zwrócił się z zapytaniem o możliwość rozbudowy istniejącej fermy drobiu w miejscowości Niestoja.

 

Wójt uspokaja:

 

- Od wielu miesięcy borykamy się z próbą powiększenia lub też budowania nowych ferm drobiu na naszym terenie i na terenie gmin ościennych. Przygotowujemy zmiany w planie i inne działania, by ograniczyć działania mające na celu budowę nowych i rozbudowę istniejących ferm. Zgadzamy się na usytuowanie takich inwestycji, ale w niewielkiej skali a nie na wielką skalę, bo próby są budowy 20 – 25 kurników i więcej. W związku z tym, że jeden z inwestorów zwrócił się do nas z wnioskiem i propozycją powiększenia istniejącej fermy w miejscowości Niestoja – takie pytania również padają, czy jest to możliwe, czy nie. W związku z tym, że mamy już przygotowane te zmiany w planie i ograniczenia dotyczące ferm drobiu rozbudowa tej fermy jest już na dzień dzisiejszy niemożliwa. Dlatego uspokoiliśmy mieszkańców na ostatniej sesji, że pomimo, iż takie wnioski do nas spływają to nie wszędzie będzie możliwa budowa czy rozbudowa ferm drobiu – tłumaczy wójt Gminy Działdowo Paweł Cieśliński.

 

Wójt Paweł Cieśliński podkreśla, że kurnikowi inwestorzy z pewnością nie odpuszczą i nie wszędzie uda się ograniczyć niechcianych inwestycji, jednak Gmina zablokuje je wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).