Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Zatrzymano go w kradzionym samochodzie

12-03-2018
Fot. Zatrzymano go w kradzionym samochodzie. (Fot. KPP)

Policjanci zatrzymali mieszkańca Działdowa, który chwilę wcześniej ukradł samochód. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

 

W nocy z piątku na sobotę na jednej z ulic w Działdowie doszło do kradzieży pojazdu osobowego marki Opel Tigra. Właściciel pojazdu zgłosił sprawę policji. Na miejsce skierowano policyjny patrol. W trakcie dojazdu patrolu na miejsce zdarzenia, policjanci zauważyli stojącego mężczyznę, który wskazał im swój pojazd stojący kilkadziesiąt metrów dalej, a w nim siedzącego za kierownicą nieznanego mu mężczyznę.

 

Funkcjonariusze pojazd skontrolowali. Okazało się, że za sprawą kradzieży pojazdu stoi młody mieszkaniec Działdowa. Mężczyzna przyznał, że wcześniej włamał się do samochodu wybijając szybę w drzwiach od strony kierowcy. W chwili zatrzymania 25-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież z włamaniem cudzej rzeczy sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

 

Z uwagi na to, że w tym przypadku sprawca dopuścił się tego przestępstwa w warunkach tzw. recydywy może mu grozić nawet 15 lat więzienia.

 

(jn/rj)

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).