Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Poznali niesamowity świat robotyki

14-02-2018
Fot. W trakcie ferii zimowych uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze mieli okazję poznać niesamowity świat robotyki. (Fot. UG Działdowo)

W trakcie ferii zimowych uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze mieli okazję poznać niesamowity świat robotyki. Dzięki projektowi „Akademia Bystrzaków” realizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera prowadzone były półkolonie, podczas których dzieci i młodzież mierzyły się z wyjątkowymi zadaniami, polegającymi na budowaniu robotów.

 

Wszystkie konstrukcje wykonywane były z klocków Lego Mindstorms wyposażonych w elektroniczne moduły takie jak czujniki i silniki. Łatwość składania poszczególnych elementów sprawia, że wykonanie niemal dowolnej maszyny jest osiągalne dla każdej osoby.

 

Uczniowie mogli wykazać się swoją pomysłowością przy budowaniu robotów śledzących, które podążają po wyznaczonej wcześniej trasie, poznać zalety i wady stosowania przekładni mechanicznej, jak również mogli wcielić się w rolę konstruktorów autonomicznych samochodów wyścigowych. Na tym oczywiście nie kończyła się praca młodego robotyka, gdyż aby wprawić maszynę w życie, należało przygotować dla niej odpowiednie oprogramowanie.

 

Zajęcia prowadzone w ramach projektu pozwoliły nie tylko poszerzyć wiedzę z dziedzin technicznych, ale również wykorzystać je w praktyce. Z relacji instruktorów, którzy prowadzili zajęcia, wynika, że zaangażowanie uczniów i ich zainteresowanie tematem było bardzo duże.

 

Na pierwszy rzut oka widać, że taka forma spędzania czasu wolnego od szkoły jest ciekawą alternatywą dla domowej rutyny ferii. Zajęcia realizowane były zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu zimowej przerwy.

 

Marzena Cedlerska

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).