Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Powstaną strażnica i wieża widokowa [FILM]

12-02-2018
Fot. Strażacy z OSP Hartowiec i Koszelewy wzbogacą się o remizy z prawdziwego zdarzenia (fot. TW).

W Hartowcu powstanie nowa siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu budynków w Powiecie Działdowskim.

 

- Cieszy mnie, ze doprowadzamy do końca kwestię związaną z budową nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Hartowcu. Od wielu lat ta wieś nie ma remizy, samochód strażacki stoi w prywatnym garażu. Wyłoniliśmy wykonawcę na budowę remizy, która będzie kosztować 468 tysięcy złotych. Pomieści dwa pojazdy, będzie miejsce do przebierania, są natryski, toalety, miejsce dla gości czy sala narad oraz wieża do suszenia węzy przeciwpożarowych z syreną. Ta miejscowość jest oddalona ponad 40 kilometrów od Działdowa więc musi tam być prężnie działająca jednostka – mówi wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.

 

To nie ostatni budynek dla Ochotniczych Straży Pożarnych, jaki powstanie w Gminie Rybno.

 

- Podpisałem umowę na budowę wieży Rodziny Nowakowski, gdzie pan Adam Nowakowski przekazał na to 60 tysięcy złotych. Ta wieża będzie służyć strażakom do suszenia węży, do umieszczenia tam syreny a w dolnej części będzie miejsce na sprzęt. Dla podkreślenia ciekawą rzeczą jest, że osoba prywatna potrafi wykonać tak wielki gest. Pan Adam Nowakowski mieszkał kiedyś w Koszelewach i cieszy mnie, że potrafił tak wielki gest wykonać dla strażaków w Koszelewach – dodaje wójt.

 

Wieża w Koszelewach ma zostać oddana do użytku w III a strażnica w Hartowcu w IV kwartale 2018 roku.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).