Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Wymień stary piec i otrzymaj dotację [FILM]

10-02-2018
Fot. Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku dofinansuje wymianę pieców węglowych na energooszczędne i ekologiczne (fot. MO)

Po raz drugi wystartował program dofinansowań wymiany pieców węglowych na energooszczędne i ekologiczne. Warto już dziś złożyć wniosek, ponieważ pula środków przeznaczonych na ten cel jest ograniczona.

 

- Wystartowaliśmy ubiegłej jesieni, już wtedy program mimo krótkiego czasu naboru cieszył się popularnością. Teraz jest drugi nabór, dużo dłużej czekamy na państwa wnioski. Zapraszam serdecznie do Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku na drugie piętro do Wydziału Gruntów i Ochrony Środowiska. Udzielimy państwu szczegółowych informacji. Warto dodać, ze dofinansowanie wynosi do 50 procent wartości inwestycji, nie więcej niż 3 tysiące złotych na jeden piec – mówi burmistrz Maciej Sitarek.

 

Program skierowany jest do właścicieli budynków mieszkalnych położonych na terenie Miasta i Gminy Lidzbark planujących wymienić piec węglowy w 2018 roku:

 

- Wnioski należy składać do końca marca, druki wniosków dostępne są w pokojach 18 i 19 oraz w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Lidzbark a także na stronie internetowej urzędu. Zasady udzielania dotacji określone zostały uchwałą Rady Miasta. Do dofinansowania kwalifikują się przedsięwzięcia wymiany kotłów węglowych na pompy ciepła, przyłączenie do sieci, kotły gazowe, elektryczne, olejowe i opalane peletem i ekogroszkiem – tłumaczy Monika Śliwińska-Wasilewska z lidzbarskiego urzędu miasta.

 

Podobnie jak w zeszłym roku wysokość dofinansowania wynosi 50 procent jednak nie więcej niż 3 tysiące złotych.

 

- Wymiana kotłów węglowych to jedno z zadań ujętych w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej przyjętym uchwałą Rady Miejskiej w Lidzbarku. Jest to zadanie związane z ograniczeniem niskiej emisji i poprawa jakości powietrza atmosferycznego w Lidzbarku. Pula środków przeznaczonych na ten cel jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność składania wniosków – dodaje Monika Śliwińska-Wasilewska

 

Osoby zamierzające wymienić stary piec na sprawniejszy energetycznie i korzystniejszy ekologicznie, chcące przyłączyć się do walki ze smogiem zapraszamy do składania wniosków.

 

http://www.lidzbark.pl/wymien-piec-badz-eko-rusza-kolejny-nabor-wnioskow/

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).