Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Gmina Rybno rozpoczyna termomodernizację [FILM]

09-02-2018
Fot. Pięć budynków użyteczności publicznej w Gminie Rybno zostanie poddanych termomodernizacji (fot. MO).

Pięć budynków użyteczności publicznej w Gminie Rybno zostanie poddanych termomodernizacji. Koszt tak ogromnej inwestycji wynosi ponad 1 milion 777 tysięcy złotych, ale 80 procent, czyli 1 milion 421 tysięcy udało się pozyskać z Unii Europejskiej.

 

- Cieszy mnie, że zaczynamy termomodernizować obiekty publiczne. To obniży koszty funkcjonowania gminy, zmniejszymy ilość spalanego węgla czy oleju opałowego. Podpisałem już umowy na termomodernizację Szkoły podstawowej w Żabinach a wkrótce podpiszę podobną dla Urzędu Gminy, Przedszkola i OSP z remizą w Rybnie. Termomodernizacja to nie tylko ocieplenie ścian, ale wymiana kaloryferów, instalacji elektrycznej, zmiany oświetlenia na LEDowe, wymiana okien i poprawa klimatu pomieszczeń, czyli wywietrzniki - mówi wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.

 

Wymiana instalacji elektrycznej i docieplenie budynków to nie wszystko. Projekt przewiduje wykonanie montażu 256 modułów instalacji fotowoltaicznej.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).