Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Kolejna szkoła likwiduje bariery [FILM]

06-02-2018
Fot. Kolejna szkoła w Działdowie stanie się bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych (fot. MO).

W Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie realizowany jest projekt „Szkoła równych szans” zakładający likwidację barier architektonicznych.

 

 

- Gmina Miasto Działdowo od trzech lat likwiduje bariery architektoniczne w miejskich szkołach. Jesteśmy przed Szkoła Podstawową numer 2 i budujemy tu już trzecią windę. Jest to winda, na którą dostaliśmy dofinansowanie z PFRONU w wysokości 123 tysięcy złotych, a cały koszt inwestycji to prawie 300 tysięcy złotych. Na szczęście warunki pogodowe pozwalają wykonawcy na kontynuowanie inwestycji i myślę, że już niebawem uczniowie będą mogli się cieszyć tą inwestycją. Ta winda ma służyć uczniom, nauczycielom jak i rodzicom – mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.

 

Z windy wkrótce ucieszą się jej użytkownicy a już dziś cieszy się dyrekcja szkoły.

 

- Na pewno usprawni to pracę placówki i będziemy mogli w przyszłości służyć osobom niepełnosprawnym i zwiększy to dostępność szkoły dla nich. Szkoła modernizowała się systematycznie i ten element jest dziś absolutnie konieczny. Urząd Miasta bardzo sprawnie przeprowadził przetarg, wykonawca wykonuje inwestycję systematycznie i nie zakłóca nam bieżącej pracy placówki za co mu serdecznie dziękuję – dodaje dyrektor Michał Struzik.

 

Obecnie z wind mogą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i 4 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).