Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Miesiąc w pigułce, grudzień w Lidzbarku [FILM]

11-01-2018
Fot. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń ubiegłego miesiąca w Lidzbarku (fot. MO).

W jednym krótkim filmie podsumowaliśmy wydarzenia ostatniego miesiąca w Lidzbarku. Kliknij, a szybko dowiesz się co się działo.

 

Przez dwa dni ekipa Fundacji Ronalda McDonalda goszcząca w Lidzbarku specjalnym ambulansem bezpłatnie i bezpiecznie przebadała blisko setkę dzieci. Program jest nastawiony głównie na kwestie onkologiczne, ale przy okazji można było wychwycić u dzieci inne zmiany chorobowe.

 

- Przyszłam, żeby zbadać moich chłopaczków, żeby być spokojną, czy wszystko z nimi dobrze. Czy aby na pewno są zdrowi. Jak najbardziej, chłopaki byli dzielni i okazuje się, że wszystko jest w porządku – mówi Anna Rynkiewicz.

 

***

 

Uwadze mieszkańców Lidzbarka z pewnością nie uszły odnowione elewacje wielu budynków w mieście, zarówno zabudowy wielorodzinnej jak i zabytkowych kamienic. Przy okazji remontów w jednym z najbardziej widocznych miejsc pojawił się herb Lidzbarka wykonany przez Patryka Czaplińskiego.

 

 - Pożyczyliśmy od strażaków podnośnik, na podnośniku postawiliśmy projektor i cała praca została wyświetlona i odrysowana. Następnie farbami cały kontur został zrobiony. Później wałek i pędzle. Raz mniejszy wałeczek, raz większy i tak powoli się całą pracę zrobiło – tłumaczy wykonawca, Patryk Czapliński.

 

***

 

W czwartek 14 grudnia w Hotelu Welskim obchodziliśmy 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej wyjątkowej okazji co roku pary, które obchodzą ten wyjątkowy jubileusz odznaczane są specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Polski. 12 par z terenu naszej gminy, które związek małżeński zawarły w drugiej połowie 1967 z rąk Burmistrza Lidzbarka odebrało to wyjątkowe odznaczenie.

 

***

 

Lidzbarskie Mikołajki w Mieście to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przedświątecznego czasu. Nic dziwnego, ten dzień w całości wypełniony był atrakcjami kulturalnymi oraz sportowymi – zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Punktem kulminacyjnym było udekorowanie imponujących rozmiarów choinki stojącej na przykościelnym placu, czego – oczywiście w towarzystwie Świętego Mikołaja – dokonał burmistrz Lidzbarka.

 

***

 

Lidzbarski Jarmark Sztuki – pod tą nazwą odbył się tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy; barwne wydarzenie prezentujące sztukę i świąteczne kulinaria w sposób nawiązujący do regionalnych tradycji. W tym roku jego miejscem był po raz pierwszy Bulwar nad Welem, gdzie w urokliwej scenerii swoje stoiska ulokowało osiemnastu wystawców – okolicznych sołectw oraz artystów-rękodzielników z regionu.

 

- Lidzbark z bardzo bogatą tradycją odbywania targowisk miejskich spotyka się przedświątecznie w atmosferze kolęd, w atmosferze pachnących dań świątecznych, ale także pięknie i własnoręcznie zrobionych ozdób choinkowych, ozdób świątecznych kartek bożonarodzeniowych. Istotą świąt jest wspólne kolędowanie i tak jest tu dziś w Lidzbarku – mówi burmistrz Maciej Sitarek.

 

***

 

Od lat wyczekiwany remont mostu na rzece Wel przy ulicy Działdowskiej trwa. Proszący się o modernizację ponad 60-letni obiekt został już zdemontowany. Prace nad budową nowego potrwają pół roku.

 

- W chwili obecnej trwają prace związane z przebudową mostu na rzece Wel, w centrum naszego miasta przy ulicy Działdowskiej. Prace toczą się we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Jeszcze w tym roku stary most będzie całkowicie rozebrany. Stary most, który został zbudowany w 1954 roku i od tego czasu służy mieszkańcom Lidzbarka – tłumaczy burmistrz Maciej Sitarek.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).