Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Stracili prawko za jazdę pod wpływem

11-01-2018
Fot. Stracili prawko za jazdę pod wpływem. (Fot. KPP)

Policjanci z działdowskiej jednostki policji ujawnili dwie osoby, które wsiadły za kierownicę pod działaniem alkoholu oraz jednego kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy oni stracili prawo jazdy.

 

8 stycznia po godzinie 17.00 w Iłowie -Osadzie na jednej z ulic patrol drogówki zatrzymał do kontroli pojazd marki Fiat Punto. Samochodem kierował 44-letni mieszkaniec Iłowa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili dokumentację do sądu.

 

Drugi „pijany” kierowca wpadł w święto Trzech Króli (6.01.2018r.). Tuż po godzinie 11.00 w Iłowie-Wsi patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 51-letniego mieszkańca gminy Iłowo-Osada, który jechał samochodem osobowym marki Renault. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta będąc w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy.

 

Za prowadzenie auta po spożyciu alkoholu obu mężczyznom grozi grzywna i kara aresztu. Ponadto za ww. wykroczenie orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Natomiast na terenie gminy Lidzbark w tym samym dniu policjanci ruchu drogowego podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Kierujący autem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h w stosunku do obowiązującej. Kierującego autem, mieszkańca Lidzbarka policjanci ukarali mandatem karnym i zatrzymali mu prawo jazdy. Dokument trafi teraz do miejscowego starosty, który zadecyduje o wstrzymaniu mu uprawnień do kierowania pojazdami na co najmniej trzy miesiące.

 

KPP

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).