Dziś jest Środa, 25 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Erwina, Jarosław, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

8 mln zł na inwestycje w Gminie Działdowo [FILM]

10-01-2018
Fot. Rada Gminy Działdowo uchwaliła budżet na rok 2018 (fot. RW).

Budżet Gminy Działdowo na 2018 rok będzie zamykał się kwotą 46 milionów złotych i jak podkreśla wójt Cieśliński, będzie bogaty w inwestycje.

 

Budżet Gminy Działdowo na 2018 rok będzie zamykał się kwotą 46 milionów złotych. Jak podkreśla Wójt Paweł Cieśliński będzie on bogaty w inwestycje, na które przeznaczono osiem milionów złotych.

 

- To będą inwestycje o szerokim zakresie, od inwestycji drogowych poprzez gospodarkę wodno-ściekową, modernizacje i budowa świetlic. Planujemy wspólnie z powiatem wybudować kilka odcinków chodników. Realizujemy tez inwestycje we własnym zakresie, jak modernizacja drogi w Księżym Dworze czy budowa obwodnicy w Kramarzewie. Jeśli chodzi o gospodarkę wodno-ściekową, to mamy dużo zadań związanych z rozbudową osiedli mieszkaniowych na terenie naszej gminy. Planujemy tez pierwszy etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Uzdowie, jak i budowę kanalizacji w Jankowicach. Oczywiście są też inwestycje związane z kulturą i poprawą funkcjonalności naszych świetlic i remiz – tłumaczy wójt Gminy Działdowo Paweł Cieśliński.

 

Przy omawianiu budżetu nie wolno zapomnieć o funkcjonującym od wielu lat Funduszu Sołeckim:

 

- Czyli tak zwanym budżecie obywatelskim, który już teraz sięga 600 tysięcy złotych. Są wnioski bardzo różne od doposażenia placów zabaw i siłowni zewnętrznych, budowy chodników, dróg, również budowy i rozbudowy oświetlenia czy budowy wiat i altan różnego rodzaju – dodaje wójt.

 

Na Fundusz Sołecki przeznaczono około 600 tysięcy złotych, wszystkie sołectwa już wskazały, na co chciałyby te pieniądze wydać i środki te już ujęto w budżecie na 2018 rok.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).