Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Budżet Powiatu uchwalony jednogłośnie [FILM]

09-01-2018
Fot. Radni Rady Powiatu Działdowskiego uchwalili budżet na rok 2018 (fot. MO).

Ambitny, ale możliwy do zrealizowania – tak oceniany jest budżet powiatu na 2018 rok, który radni na ostatniej sesji uchwalili jednogłośnie.

 

- Budżet jest ambitny, pozwala zrealizować wszystkie zadania nałożone na powiat obligatoryjnie i wiele zadań, które żeśmy samodzielnie podjęli, szczególnie wydatki majątkowe i inwestycyjne. Chcemy w 2018 roku wykorzystać do maksimum możliwość korzystania ze środków unijnych i chcemy ich pozyskać ponad 8 milionów złotych, szczególnie na projekty związane z oświatą, infrastruktura drogową i termomodernizacją. To uważamy za strategicznie najważniejsze tematy do zrealizowania w powiecie. Również chcemy skorzystać z budżetu państwa na infrastrukturę drogową, mosty. Również chcemy wspierać inicjatywy gmin, chcących z nami współpracować. Jest to bardzo napięty budżet, ale myślę, że realny i do zrealizowania – mówi starosta Marin Janicki.

 

- Jest to jeden z najlepszych budżetów, moim zdaniem bardzo ambitny bo ten rok będzie stanowił aż 74 miliony dochodu z czego ponad 20 milionów to subwencja oświatowa. Oprócz niej Rada Powiatu postanowiła, ze przeznaczy ponad 4 miliony złotych na infrastrukturę oświatową. Wśród niej termomodernizacja Zespołu Szkół w Malinowie – dwóch budynków, budynku dydaktycznego oraz byłej obory. To bardzo istotne, bo projekty te są ponad 3 milionowe a 2 miliony 400 tysięcy to środki zewnętrzne z Unii Europejskiej – dodaje Marian Brandt.

 

Pieniądze powiat przeznaczy głównie na poprawę infrastruktury drogowej, termomodernizacje oraz kolejne remonty i doposażenia szpitala. Ogromne środki wsparte dotacjami zewnętrznymi otrzymają również szkoły:

 

- W roku bieżącym prawie w każdej szkole realizowany jest projekt z RPO Warmii i Mazur, w osi numer 2 czyli podniesienie umiejętności kluczowych dla uczniów i nauczycieli oraz osi 9 czyli infrastruktury kształcenia zawodowego. W bieżącym roku (2017 – przyp. red.) były pozyskane bardzo znaczące środki dla Zespołu Szkół Zawodowych numer 1 w Działdowie – ponad 1 milion 100 tysięcy i ponad 150 tysięcy dotacji powiatu na wyposażenie 4 pracowni zawodowych. Drugim istotnym projektem był projekt realizowany w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie, gdzie ponad 430 tysięcy złotych jest na wyposażenie pracowni w nowoczesny sprzęt. Trzecim istotnym projektem jest projekt dla Zespołu Szkół numer 1 w Działdowie na ulicy Grunwaldzkiej na doposażenie dwóch pracowni. To znaczące środki bo ponad 340 tysięcy złotych – wylicza Marian Brandt.

 

Budżet Powiatu Działdowskiego na 2018 rok jak podkreślają władze jest nie tylko bardzo ambitny ale również bezpieczny i dający gwarancję jego realizacji.

 

MO

 

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).