Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Zagrali dla Marcina Breńskiego z Radia7

09-01-2018
Fot. Zagrali dla Marcina Breńskiego z Radia7. (Fot. Organizator)

Ponad 4 tys. złotych na rehabilitację dziennikarza Marcina Breńskiego zebrano podczas III Noworocznego Turnieju Piłki Halowej.

 

Pod koniec września Działdowo oraz okolice obiegła informacja, iż znany z anteny Radia7 dziennikarz Marcin Breński doznał udaru mózgu, do którego doszło po rutynowym zabiegu przegrody nosowej. Mławianin przez wiele dni przebywał w śpiączce, na szczęście się z niej wybudził. Teraz czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Marcin był początkowo rehabilitowany w Olsztynie, aktualnie przebywa w szpitalu w Mławie, zaś już niedługo planowane jest jego dalsze leczenie w jednej z klinik w Polsce.

 

Aby odciążyć finansowo rodzinę i pomóc przyjacielowi w ciężkiej sytuacji, znajomi Marcina robią wszystko, aby zebrać jak największą ilość pieniędzy na rehabilitację. Jedną z form takiej pomocy był III Noworoczny Turniej Piłki Halowej, który odbył się 6 stycznia w hali sportowej przy SP nr 2 w Działdowie. Organizowana od 3 lat przez działdowianina Marcina Karskiego rywalizacja w tym roku nosiła hasło „Gramy dla Marcina”.

 

W turnieju zagrało osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W nich grano systemem „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze drużyny z grup walczyły dalej o występ w finale, zaś pozostałe o miejsca 5-6 oraz 7-8. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ci, którzy odwiedzili działdowską halę w ten świąteczny dzień, nie mogli być zawiedzeni. Praktycznie wszystkie spotkania były wyrównane, a na boisku można było obserwować pokaz piłki na wysokim poziomie. Ostatecznie do finału weszły drużyny Rafmet Działdowo oraz WML Mława.

 

Po doskonałej grze zwyciężyli ci pierwsi i to z dużą przewagą, bo aż 4:2. Spotkanie można było nazwać prawdziwą „wisienką na torcie”. Mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się drużyny Joker Mława oraz Currenda Team Gdańsk, był tak zacięty, że do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Ostatecznie spotkanie wygrała drużyna z Mławy. Królem strzelców turnieju został Dominik Lemanek. Dodatkowo kapitanowie wszystkich drużyn wybrali najlepszego zawodnika oraz bramkarza turnieju. Tymi zostali kolejno: Marcin Tomczak oraz Mateusz Leśniewski.

 

W czasie trwania całego turnieju znajomi Marcina zbierali datki na jego rehabilitację. Zakupić można było także koszulki-cegiełki z napisem „Ecik wracaj do zdrowia”. Transparent o takiej samej treści zawisł na hali. Jak informują organizatorzy, podczas turnieju na rehabilitację Marcina udało się zebrać ponad 4 tys. zł.

 

Warto zaznaczyć, iż impreza przebiegała w przyjaznej atmosferze. Działdowska hala była licznie odwiedzana przez kibiców, którzy dopingowali zespoły, a w przerwie meczów mogli podziwiać występy taneczne grup Fresh Flow Dance Academy.

 

 Organizator

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).