Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Dokonali rozboju, zatrzymani w 48h

05-01-2018
Fot. Dokonali rozboju w Działdowie, zatrzymani pod Słubicami. (Fot. KPP)

Dwoje mieszkańców powiatu działdowskiego dokonało rozboju w jednym ze sklepów na terenie Działdowa. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili, że jednym ze współsprawców była kobieta. Niespełna dwie doby później oboje zostali zatrzymani przez policjantów ze Słubic w hotelu niedaleko przejścia granicznego. Oboje odpowiedzą za dokonanie rozboju.

 

W noworoczny poniedziałek (01.01.2018) oficer dyżurny komendy policji w Działdowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w jednym ze sklepów na terenie miasta.

 

Według zgłoszenia do sklepu wszedł mężczyzna, który przedmiotem przypominającym broń zażądał od pracownicy sklepu wydania pieniędzy. Po ich kradzieży, wybiegł ze sklepu i oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy rozboju.

 

W wyniku podjętych działań policjanci ustalili, że mężczyzna nie działał sam, a pomagała mu młoda mieszkanka powiatu działdowskiego. We współpracy z policjantami z województwa lubuskiego funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu podejrzanych.

 

W środę (03.01.2017) mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani przez policjantów ze Słubic. 33-latek ze swoją towarzyszką znajdowali się w jednym z hoteli niedaleko przejścia granicznego. Oboje przetransportowano do komendy w Działdowie. Dzisiaj (05.01.2018) usłyszeli zarzuty dokonania rozboju.

 

Sąd Rejonowy w Działdowie wobec obojga zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za dokonane przestępstwo rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

(JN/TM)

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).