Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA MUNDUROWYCH

Pijani: jeden samochodem, trzech jednośladami

02-01-2018

Policjanci z działdowskiej jednostki policji prowadzili działania pn. Alkohol, narkotyki. Podczas działań ujawnili m.in. trzech pijanych rowerzystów, nietrzeźwego kierowcę samochodu oraz wyjaśniali okoliczności trzech zdarzeń drogowych.

Fot. Pijani: jeden samochodem, trzech jednośladami. (Fot. KPP)

 

Działania prowadzone były 28.12.2017r. W tym dniu ok. godziny 19.00 na jednej z ulic w miejscowości Iłowo-Osada policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu i miał on problemy z komunikacją. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 34-latka, który wykazał, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Po godzinie 19.00 w innej miejscowości w gminie Iłowo-Osada patrol drogówki zatrzymał kolejnego nietrzeźwego „kolarza”. Tym razem był to 37-letni mieszkaniec gminy Działdowo, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Następnie po godzinie 20.00 na terenie Działdowa policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego jednośladem, który miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta to 56-letni mieszkaniec Działdowa. 

 

Wobec wszystkich nietrzeźwych rowerzystów została sporządzona dokumentacja, która teraz trafi do sądu.

 

Natomiast w jednej z miejscowości w gminie Lidzbark patrol prewencji ujawnił nietrzeźwego kierowcę samochodu. Do zdarzenia doszło po godzinie 19.00. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Omega wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 62-latkowi prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Mieszkaniec gminy Lidzbark odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Polskie prawo nie pozwala na prowadzenie pojazdu pod działaniem alkoholu, a mimo to kierujący nie zważając na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego decydują się na łamanie przepisów w tym zakresie. Nie przemawiają do nich również utrata uprawnień do kierowania, surowe kary finansowe i możliwa utrata wolności. Każdy, kto posiada wiedzę na temat osoby kierującej autem po spożyciu alkoholu lub zauważy na drodze pojazd poruszający się szlaczkiem, którego kierujący w sposób nienaturalny przyspiesza i zwalnia, jedzie od jednej strony jezdni do drugiej, proszony jest o jak najszybszy kontakt z policją. Szybka reakcja pozwoli zatrzymać takiego kierowcę i pociągnąć go do odpowiedzialności, ale przede wszystkim zapobiec ludzkiej tragedii. Nasze bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

 

KPP

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).