Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA MUNDUROWYCH

Zataczał się i przewracał. Próbował odjechać

29-12-2017

Było ciemno. Kierowca seicento przyjechał na parking, jednak sposób jego jazdy wzbudził zainteresowanie innych osób. Jedna z nich, podejrzewając, że kierowca może być pod działaniem alkoholu, poinformowała policję. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna był nietrzeźwy. Kierowcy zatrzymano już prawo jazdy. Nie uniknie on również odpowiedzialności za jazdę na „podwójnym gazie”.

Fot. Zataczał się i przewracał. Próbował odjechać. (Fot. KPP)

 

W środę około godziny 19.00 na jeden z parkingów w miejscowości Rybno przyjechał pojazd marki Seicento. Kierowca, mimo późnej pory, poruszał się zygzakiem, czym wzbudził podejrzenie osób postronnych. Jedna z nich, zaniepokojona zachowaniem kierowcy, o zaobserwowanej sytuacji poinformowała policję, a następnie z grupką innych osób udała się porozmawiać z kierującym fiatem. Od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyzna wysiadł z auta, jednak nogi odmówiły mu posłuszeństwa.

 

Mężczyzna zataczał się i przewracał. Po chwili, ponownie wsiadł „za kółko” i chciał odjechać, jednak obecne na parkingu osoby uniemożliwiły mu to. Na miejscu policjanci potwierdzili, że kierujący autem był nietrzeźwy. 53-latek miał przeszło 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi Rybna prawo jazdy i osadzili w policyjnej celi celem wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty i odpowie za jazdę samochodem pod działaniem alkoholu.

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego mężczyzna musi liczyć się z dotkliwą karą finansową.

 

KPP

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).