Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Trwa budowa mostu na rzece Wel [FILM]

28-12-2017
Fot. Trwa przebudowa mostu na rzece Wel przy ulicy Działdowskiej (fot. UMIG Lidzbark).

Od lat wyczekiwany remont mostu na rzece Wel przy ulicy Działdowskiej w Lidzbarku trwa. Prace nad budową nowego zakończą się za pół roku.

 

Od lat wyczekiwany remont mostu na rzece Wel przy ulicy Działdowskiej trwa. Proszący się o remont ponad 60-letni obiekt został już zdemontowany. Prace nad budową nowego potrwają pół roku.

 

- W chwili obecnej trwają prace związane z przebudową mostu na rzece Wel, w centrum naszego miasta przy ulicy Działdowskiej. Prace toczą się we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Jeszcze w tym roku stary most będzie całkowicie rozebrany. Stary most, który został zbudowany w 1954 roku i od tego czasu służy mieszkańcom Lidzbarka. W tym roku mamy też zaplanowane palowanie przyczółków nowego mostu. Prace skończą się wraz z końcem maja 2018 roku i co najważniejsze - oprócz nawierzchni i zupełnie nowego mostu znajdą się na nim dwa szerokie przejścia dla pieszych. Już nie będzie takiego zagrożenia dla dzieci jakie było wcześniej – tłumaczy burmistrz Maciej Sitarek.

 

Oczywiście tak wielka inwestycja na jednej z głównych dróg w Lidzbarku to utrudnienie dla kierowców, którzy muszą uzbroić się w cierpliwość:

 

- Są przygotowane objazdy dla ciężarówek a auta osobowe kierowane są ulicą Przemysłową, Poświętną, Targową oraz Tartaczną w kierunku Zieluńskiej. Objazd dla tranzytu skierowany jest przez Działdowo na Mławę – dodaje burmistrz.

 

Piesi mogą bez przeszkód poruszać się jak dawniej, dla nich powstała specjalna drewniana kładka. Budowa nowego obiektu potrwa pół roku a jego otwarcie planowane jest jeszcze przed wakacjami.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).