Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA MUNDUROWYCH

Cztery stłuczki na dobę - uwaga na śliskie drogi

15-12-2017

W ciągu tylko ostatniej doby policjanci z powiatu działdowskiego kilkukrotnie interweniowali w związku z zaistniałymi zdarzeniami na drodze. Najczęściej powodem powstałych kolizji było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nie dostosowanie techniki jazdy do warunków panujących na drodze.

Fot. Cztery stłuczki na dobę - uwaga na śliskie drogi. (Fot. KPP, fotografia jest ilustracją do artykułu)

 

Zima to pora roku wymagająca wzmożonej uwagi i ostrożności ze strony użytkowników dróg. Opady śniegu i deszczu, ujemna temperatura na dworze, zamarzająca i śliska nawierzchnia drogi stanowią nie lada utrudnienie dla kierujących pojazdami. Do tego dochodzi błoto pośniegowe i szybko zapadający zmrok. Coraz częściej przy takich warunkach pogodowych dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem ich uczestników.

 

Wczoraj (14.12.2017r.) tuż po godzinie 9.00 na terenie gminy Rybno, w miejscowości Tuczki doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem marki Skoda, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w kierującego samochodem marki Mercedes. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów, z uwagi na powstałe w wyniku zdarzenia uszkodzenia.

 

W tym samym czasie doszło do innej kolizji drogowej w miejscowości Lidzbark. Kierujący pojazdem marki Peugeot, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo vw golfem mieszkańcowi gminy Lidzbark, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Sprawcą kolizji okazał się mieszkaniec powiatu brodnickiego. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń.

 

Około południa miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe, tym razem na terenie gminy Działdowo. Kierująca pojazdem marki Citroen jadąc w stronę miejscowości Prusinowo, podczas wymijania innego pojazdu, nie zachowała należytej ostrożności, straciła panowanie nad pojazdem i dachując wjechała do przydrożnego rowu. Kierującej autem nic się nie stało.

 

Natomiast na trasie Klęczkowo – Burkat kierująca pojazdem marki Opel Corsa jadąc w stronę miejscowości Burkat wykonywała manewr wymijania innego pojazdu. Kobieta nie zachowała należytej ostrożności i straciła panowanie nad pojazdem, a następnie wjechała do przydrożnego rowu. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 15.00. Podobnie jak w poprzednim zdarzeniu, kierująca autem nie odniosła żadnych poważnych obrażeń.

 

Wobec sprawców powyższych zdarzeń zastosowane zostały kary i środki oddziaływania wychowawczego przewidziane w kodeksie wykroczeń oraz w ustawie Prawo o ruchu drogowym.

 

Policja apeluje o rozwagę w podejmowaniu decyzji na drodze przez kierujących pojazdami oraz zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Lepiej spóźnić się parę minut i dojechać szczęśliwie, niż w pośpiechu wykonywać niekontrolowane manewry i doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Należy zachować zdrowy rozsądek, zdjąć nogę z gazu, pamiętać o umiejętnym korzystaniu z hamulca, gdy droga jest śliska i zasypana śniegiem. Pamiętajmy, że pojazd zachowuje się zupełnie inaczej w warunkach, gdy nawierzchnia drogi jest sucha i gdy leży na niej śnieg. Droga hamowania jest znacznie dłuższa i bardzo łatwo wpaść w poślizg. Należy pamiętać, że w okresie zimowym często widoczność jest znacznie ograniczona i to nie tylko o świcie czy zmroku. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zmniejszy prędkość, by nie doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze i spędzić zbliżające się święta Bożego Narodzenia w „pełnym” gronie rodziny i bliskich.  Kierowco - zachowaj ostrożność i zdejmij nogę z gazu!

 

KPP


Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).