Dziś jest Poniedziałek, 21 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Donata, Jan, Kryspin, Tymoteusz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Powiat uporządkuje sprawy geodezyjne [FILM]

14-12-2017
Fot. Powiat Działdowski zawarł z Województwem umowę, porządkującą kwestie geodezyjne i kartograficzne (fot. MO).

Starostowie Powiatu podpisali z Marszałkiem województwa ważną dla wszystkich mieszkańców umowę, która ułatwi dostęp do danych geodezyjnych.

 

Powiat Działdowski zawarł z Województwem Warmińsko-Mazurskim umowę o dofinansowanie projektu „Zintegrowana Informacja Geodezyjna i Kartograficzna Warmii i Mazur”.

 

- Podpisaliśmy z panami starostami ważny projekt, z dofinansowaniem unijnym dotyczący elektronicznego uporządkowania kwestii geodezyjnych i kartograficznych w Powiecie Działdowskim. To bardzo istotna sprawa dla wszystkich – dla mieszkańców, dla użytkowników, dobre przedpole o charakterze inwestycyjnym. Pieniądze na to są i cieszę się, że pan starosta i zarząd powiatu wykorzystuje te szanse i gromadzi te środki unijne na potrzeby społeczeństwa – mówi Marszałek Gustaw Marek Brzezin.

 

Z dofinansowania projektu cieszy się starosta Marian Janicki:

 

- Jest to największa inwestycja geodezyjno-kartograficzna w historii powiatu. Takiej jeszcze nie było. Jest to mapa cyfrowa pokazująca ewidencję działek, budynków i budowli, czyli kompletna mapa cyfrowa naszego powiatu. Taka mapa daje każdemu mieszkańcowi wgląd do każdej działki – każdy, kto będzie chciał jakąś inwestycję w powiecie wykonać na bazie ewidencji będzie miał bardzo dużo informacji, bez zaświadczeń i wizyt w urzędach. To dla mieszkańców bardzo wygodne narzędzie a dla inwestorów ułatwienie procesu inwestycyjnego – dodaje starosta Marian Janicki.

 

Marszałek podkreśla, że inwestycja jest ważna nie tylko dla Powiatu Działdowskiego, ale i dla całego regionu:

 

- Dla regionu jest również bardzo istotne i tu jest działanie w korelacji, między powiatami, bo te pieniądze każdy powiat powinien wykorzystać, również w wąskim zakresie województwo, bo też mamy w niedużym zobowiązaniu kwestie kartograficzne i geodezyjne. Chodzi o uporządkowanie geodezji tak, żeby z każdego zakątka kraju można było do tych kwestii sięgnąć i szybko je pozyskać – kończy marszałek

 

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 3 miliony 253 tysiące złotych, dofinansowanie z Unii Europejskiej to kwota ponad 2 milionów 747 tysięcy złotych.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).